Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Duphaston pentru a ramane insarcinata

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Am fost la foarte multi medici dar niciunu nu-mi da un diagnostic concret nu- mi spun ce am mai exact ei zic ca sunt bine dar eu vad ca nu sun bine ce ma sfatuiti sa fac

    Comentariu


    • #17
      Am sanse sa raman insarcinata dupa tratarea chistului ovarian ? E posibil ca din cauza asta sa nu fi ramas pana acum ?

      Comentariu


      • #18
        Foarte rar chisturile ovariene sunt cauza infertilitatii. Daca ai facut toate investigatiile necesare si nu s-a gasit o alta cauza, o optiune este ecxizia chistului cu mentiunea ca va afecta rezerva ovariana. Discutia e prea complexa pentru internet, gaseste un ginecolog cu interes in fertilitate si mergi la consult.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

        Comentariu


        • #19
          Multumesc frumos pt raspuns

          Comentariu


          • #20
            Buna ziua domnule doctor i intrebare am la dumneavoastra ce inseamna stafilococ auriu si escherichia coli am facut analize de cultura secreti vaginale cu antibiograma si mea esit stafilococ auriu si escherichia colo si la examen parazitologic al secretiei vaginale au esit : Leucocite - rare - absente
            Epitelii plate - frecvente - absente
            Epitelii rotunde- fregvente absente
            Flora microbiana -fregventa( bocili gram - si coci gram + ). - rara
            Papanicolau toate bune inafara de microorganisme - fungi

            Comentariu


            • #21
              Sunt 2 specii de bacterii.
              Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

              Comentariu


              • #22
                Si pot scapa de ele mea recomandat amicacina injectii

                Comentariu


                • #23
                  Da, trec cu antibiotice, dar nu e nevoie sa fie injectabile decat daca faci febra. In functie de antibiograma se stabileste care antibiotic e cel mai eficient.
                  Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                  Comentariu


                  • #24
                    Va multumesc !

                    Comentariu


                    • #25
                      O intrebare am avut o pierdere de sarcina in urma cu 5 ani nu am niciu bebe dar imi doresc am riscul sa nu mai pot ramane din cauza pierderi pana acum nu meam dorit dar acum imi doresc mentionez ca am cicluri ne redulate de la 12 ani

                      Comentariu


                      • #26
                        O sarcina pierduta nu creste riscul de avort in sarcinile viitoare.
                        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                        Comentariu


                        • #27
                          Buna ziua domnule doctor revin cu intrebari , am schimbat medicul ginecolog de 3 luni ,am facut ecograf trans vaginal si doamna doctor a confirmat ca nu evoluez din cauza aceasta nu raman insarcinata mea prescris dostinex 3 luni si o luna malformina intrebarea mea este daca sunt bune aceste medicamente pt a ramane insarcinata si daca ajuta sa evoluez din cate am citit pe net e bun dostinex dar asi sori parerea dumneavoastra va multumesc
                          Ultima editare de Anyy; 11.sep.2017, 19:00.

                          Comentariu


                          • #28
                            Buna Anyy, Dostinex e util daca ai prolactina marita, altfel nu are nici un rol. Ai facut analize hormonale inainte de tratament?
                            Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                            Comentariu


                            • #29
                              Nu am facut analize hormonale doar din ce sa vazult la ecograf a zis ca acum nu ar mai fi nicio problema ca sa nu pot ramane insarcinata a zis ca in maxim 4 luni ar trebui sa raman acu astept sa vad daca se va intampla,din cauza ca nu ovoluez numi vine nici menstruatia in fiecare luna este adevarat ? Si din aceasta cauza a prescris dostinex
                              Ultima editare de Anyy; 12.sep.2017, 00:19.

                              Comentariu


                              • #30
                                Nu lua dostinex daca nu ai prolactina marita confirmata prin dozare din sange.
                                Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X