Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sangerare roz si intarziere menstruatie

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sangerare roz si intarziere menstruatie

    buna ziua , am avut menstruatia pe data de 16 feb , iar pe data de 11 mar am sangerat foarte putin roz , am avut dureri ca la menstruatie dar nu mia venit, ieri pe data de 21 mar am facut un test de sarcina dar a fost negativ, pot fi insarcinata?

  • #2
    Buna sonya, testul de sarcina trebuie facut la 3 saptamani de la ultimul contact sexual sau la 1 saptamana de intarziere a menstruatiei... nu ai dat suficiente detalii pentru a sti daca ai respectat regula asta. Daca l-ai facut prea repede poate fi fals negativ.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • XYZ
      XYZ comentat
      Editarea unui comentariu
      Am avut ciclu pe 02.02 si trebuia sa-mi vina pe 03.03. Pe 10.03 am avut o scurgere rozalie fara nici o durere.Posibil sa fiu insarvinata? Sunt casatorita si nu o fac cu prezervativ,nu iau pastile si nici nu si-a dat drumul in mine. Astept un raspuns de la dnul doctor.Va multumesc !

    • Laurentiu Craciunas
      Laurentiu Craciunas comentat
      Editarea unui comentariu
      De fiecare data cand intarzie menstruatia mai mult de 7 zile trebuie sa faci un test de sarcina, orice contact sexual poate duce la o sarcina.

  • #3
    buna seara , ultimul contact sexual a fost pe data de 2 martie , testul de sarcina cum am scris mai sus lam facut pe data de 21 martie , singura nelamurire o am cu sangerarea roz care a fost foarte putin o singura zi pe data de 11

    Comentariu


    • #4
      Este putin probabil sa fie o sarcina atunci, iar pentru sangerarile intre menstruatii exista numeroase cauze posibile, din pacate imposibil de diagnosticat pe internet.
      Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

      Comentariu


      • #5
        buna seara domul doctor , am fost la un control , si mi au confirmat ca nu sunt insarcinata , dar totusi sunt foarte tulburata pentru ca inca nu imi vine menstruatia, mi au spus ca , ceva de genul nu ati ovulat si aveti niste chisturi de sange ..... nu am inteles bine , dar mi au spus sa revin peste 3 luni sa vada daca au disparut acele chisturi ......

        Comentariu


        • #6
          Menstruatia este in stransa relatie cu ovulatia, daca foliculul ovarian nu se rupe pentru a ovula... transformandu-se in chist, menstruatia poate deveni neregulata. Cel mai adesea chisturile ovariene se rezolva de la sine, dar trebuie urmarite prin repetarea ecografiei. Cisteste mai multe despre chist ovarian.
          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

          Comentariu


          • #7
            buna seara, revin cu aceiasi problema , intarzierea ciclului menstrual , ultimul ciclu menstrual la am avut pe data de 2 aprilie , am facut un test de sarcina acum cateva zile iar testul a fost negativ incep sa ma ingrijorez .. care credeti ca este cauza ? va multumesc!!!!

            Comentariu


            • #8
              buna seara revin cu aceiasi problema lipsa menstruatiei , in data de 2 aprilie 2015 a fost ultimul ciclu menstrual , si acela venit dupa o lunga intarziere , incep sa imi fac griji, despre ce credeti ca este vorba? multumesc

              Comentariu


              • #9
                Buna sonya, nu poti afla cauza pe internet, sunt prea multe posibilitati pentru a fi ghicite fara examen ginecologic si investigatii. Vezi articolul despre intarzierea menstruatiei.
                Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                Comentariu


                • #10
                  Buna ziua,
                  Sunt insarcinata in 5 saptamani , am fost de doua ori la control si nu a reusit sa vada nimic primul test a iesit cu a doua linie roz pal si saptamana trecuta a iesit a doua linie mult mai accentuata si am facut si HCG care a iesit la 4 saptamani. 98.9 .Saptamana aceasta mi a venit "menstruatia",primele 2zile normal si restul de 3 a curs mai putin,nu am avut nici o durere.medicul m a speriat la primul control suspectandu-ma de sarcina extrauterina.mentionez ca iau : femibion,acid folic si duphaston + no spa.Spuneti-mi va rog daca e posibil sa am extrauterina sau sa stau linistita...si ce sa fac? multumesc

                  Comentariu


                  • ioana
                    ioana comentat
                    Editarea unui comentariu
                    Buna! sa mergi la medic, asta ar tb sa faci! nu te juca cu viata ta. eu am avut o extrauterina rupta pe la 5 saptamani si stiu ce vorbesc. pana nu ti se confirma ca bebe e plasat bine in uter sa nu te culci pe-o ureche si sa zici ca daca nu ai dureri esti in regula. mai bine sa pui raul inainte. eu iti doresc sa fie bine!

                • #11
                  Buna ziua am o mica problema . M-i venit menstruatia pe 28 octombrie si ma tinut pana pe 5 noiembrie la 2saptamani după manstruatie mi-a curs ceva roz câteva picăturii o zi.Pe 28 am avut 2 zile de ciclu fara dureri iar cum in decembrie nu mi-a veni am avut o scurgere roz câteva picături 2 zile si nu îmi vine menstruatia am facut test dar nu iese....

                  Comentariu


                  • #12
                    Buna seara.
                    In luna noiembrie pe 2 am avut o mestrutie normala timp de patru zile si-mi mi-a iesit testul cu doua pozitiv chiar avand a doua linie putin evidenta iar acum in decembrie pe 2 mi-a curs cateva picaturi rozalii apoi venise ciclu normal timp de 5/zile iar azi pe 1 ianuarie mi-a curs cateva picaturi rozalii iar acum numai curge deloc .
                    Am avut contacte neprotejate pentru ca noi ca familie ne dorim un copil!
                    Sa fie vorba de o eventuala sarcina?
                    La 30 de zile am avut mentruatie dar acum simt ca se-ntampla ceva in corpul meu!
                    Am ameteli ,balonari si starea mea emotionala se schimba in timp scurt.
                    Care o fi cauza?
                    Va multumesc anticipat domnule doctor pentru raspuns si sa aveti un an nou fericit si cu multe bucurii!
                    Ultima editare de Crystyana; 02.ian.2018, 18:58.

                    Comentariu


                    • #13
                      Buna cruceru , sangerarea roz, usoara, din mijlocul ciclului e cauzata de ovulatie / ruperea foliculului. Exista cauza multiple pentru dereglarea ciclurilor menstruale, dar nu ti-as putea spune detalii fara consultatie. |Va trebui sa te vada un ginecolog daca persista.

                      Crystyana , simptomele descrise sunt nespecifice, nu inseamna nimic. Repeta testul de sarcina si daca e pozitiv mergi sa te vada un ginecolog.
                      Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                      Comentariu


                      • #14
                        Buna ziua o intrebare am si eu am ovulat pe 2 si in ziua 2 fb am avut raport .febbraio pe 16 trebuie sa imi vina mestruatia si nu mia venit de 5 zile si am dureri de spate si de burta si cand urinez de fiecare data cand ma sterg imi apare o culoare ciudata che ar fi roz maroniu de 3 zile si mestruatia Inca nu mia venit am facut test acuma 2 zile si este negativ ce ar inseamna asta mentionez Inca ceva am 3 copii si ultima venita are 9 lui si alaptez va multumesc pt raspuns
                        Ultima editare de LOREDANA 123; 21.feb.2018, 09:05.

                        Comentariu


                        • #15
                          Buna LOREDANA 123 , alaptatul poate influenta ciclurile menstruale si poate fi cauza intarzierii. Cu toate astea, testul de sarcina pe care l-ai facut a fost prea devreme si e posibil sa fie fals negativ. Va trebui sa il repeti dupa 1 saptamana de intarziere a menstruatiei.
                          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X