Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sarcina naturala dupa fertilizare in vitro

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sarcina naturala dupa fertilizare in vitro

SALUT EU AM AVUT O INSAMINTARE PRIN FIV SI DIN PACATE LA 17 SAPTAMINI AM PIERDUT SARCINA AS VREA SA STIU SACA DUPA PIERDEREA SARCINII POAT SA RAMIN INSARCINATA NATURAL EU MAM INSAMINTAT PENTRUCA MEDICUL MIA SPUS CA SPERMA SOTULUI ESTE REA ADICA VOLUM-5.1 PH-8 LEOCOCITE-4.2 CONCETRATIA SPERMATOZOIZILOR 29 NUMARUL TOTAL DE SPERMATOZOIZI-147.9 MOBILITATEA PROGRESIVA-33% NUMARUL TOTAL DE SPERMATOZOIZI MOBILI-48.4 FORME NORMALE-20 VIABILITATEA-46%

Buna Veronica,

Imi pare rau pentru sarcina pierduta. Se cunoaste motivul?

Evaluarea sansei de a obtine o sarcina, natural sau prin reproducere asistata, depinde de mai multi factori, nu doar spermograma.
    Cand a fost facuta spermograma?
    Ce varsta ai?
    Ce alte investigatii ai mai facut si ce rezultate au avut? Cand?
    Cat timp ati incercat inainte de a apela la fertilizare in vitro?
    Ati mai avut alta sarcina impreuna?

Incearca sa nu mai scrii cu CAPS LOCK (e greu de citit).
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

salut medicii nu prea miau dat explicatie dar prin altele miau spus ca colul uterin era scurtat si nu mai puteau face nimic pentru ami scapa sarcina. spermograma am facuto inainte de reproducerea asistata. am 22 ani .inainte de reproducere asistata am facut marcherii endocrinologi rezultatele bune miau verificat trompele sunt permiabile analiza generala de singa la infectii am fost la utrosonografie sa vada cum se dezvolta foliculul si aici era in regula Inainte de a apela la fertilizarea in vitro am incercat 4 ani si fara nici un rezultat .Nu alte sarcini nu am avut

Comentariu

Trebuie sa repete spermograma si apoi revino cu rezultatul.
        Ciclurile tale cum sunt acum?
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

ciclurile sunt regulate okl

Comentariu

Procesare...
          X