Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sangerari dupa contactul sexual, ASC-H la testul Papanicolau

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sangerari dupa contactul sexual, ASC-H la testul Papanicolau

    Buna tuturor.! Am si eu o mica problema.Miam facut un Pap la care mia iesit Asc-h dna doctor nu mi-a explicat prea multe decat faptul ca la ce a vazut ea sunt niste veruci si ma programat la colposcopie.La colposcopie dnul doctor mia spus ca nu e nevoie de biopsie si mi-a dat tratament. Problema este ca in continuare am aceeasi problema adica sangerez dupa contact sexual.Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa termin cu aceasta problema!? Multumesc.

  • #2
    Buna floridana, mergi la medicul care s-a ocupat de tine pana acum pentru a continua cu pasul urmator.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • #3
      Buna ziua Dl. Dr. V.as fi recunoscatoare daca m.ati ajuta cu un raspuns. Aseara in timpul contactului sexual,am sangerat putin,nu exagerat si cand m.am sters am luat pe hartia igienica un chegulet de sange. Sangele era normal,apoi devenea maroniu. Menstruatia mi.a trecut. Tin sa va precizez ca in urma unui control ginecologic mi s.a spus ca m.am nascut cu o malformatie la vagin si anume vagin septat,mi.a zis doamna dr ca daca nu exista dureri in timpul actului sexual nu e nicio problema. Simteam mici disconforturi,nu erau insuportabile in timpul contactului dar nu sangeram. Sa fie aceasta sangerare de aseara din cauza vaginului septat? Multumesc frumos.

      Comentariu


      • #4
        Aseara sangerarea era rosu aprins,cu un chegulet de sange,azi se mai scurge putin maroniu. Sa fie din cauza lubrefierii insuficiente sau a vaginului septat,din cauza frecarii?

        Comentariu


        • #5
          Maria, fara sa te examinez ar insemna sa ghicesc.
          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

          Comentariu


          • #6
            M.am gandit la aceste doua posibilitati (lubrefiere insuficienta sau din cauza vaginului septat) deoarece nu am alte simptome,scurgeri anormale,usturimi,mancarimi, si contactele au fost mereu protejate. La inceputul actului sexual,vaginul meu nu este atat de umed,si din cauza malformatiei la vagin uneori simt mici dureri dar suportabile,nu sunt deranjante. Ma gandesc ca tot frecandu.se in zona aia s.a produs sangerarea. Cat sa mai reziste si pielea acolo ?! Nu am mai avut niciun contact de atunci. O sa incercam sa avem urmatorul contact mai mult lubrefiat,sa vedem daca mai apare sangerarea.

            Comentariu


            • #7
              Este a 3-a zi de la contact si inca se mai scurge maroniu deschis. Nu stiu ce sa mai fac. Sunt ingrijorata,si acum nu am posibilitatea de a merge la medic.

              Comentariu


              • #8
                In legatura cu vaginul septat,mi.a zis dna dr. Ca nu e nicio problema,o sa ma incurce doar la nastere. Nu vreau sa mi se faca nicio interventie acum. Simt doar disconforturi uneori in timpul actului sexual dar nu sunt foarte deranjante. Credeti ca ar fi vreo problema? Nu prea vreau o interventie chirurgicala acum.

                Comentariu


                • #9
                  Septul poate lua multe forme, depinde de ce lungime/grosime are. Din nou, fara examinare nu pot spune nimic concret.
                  Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc pentru raspuns. Scurgerea s.a oprit a 4-a zi. Si a revenit la normal.

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X