Test: Broscute Maro vs Broaste Verzi

Stiu ca-ti era dor de weekend, si mie… Testul de astazi vine de la Alex Todoran, un fost coleg de liceu. Pentru a trece testul trebuie sa schimbi locul broscutelor maro cu al broastelor verzi.

Sunt 3 de fiecare culoare si stau pe cate o piatra. Fiecare broscuta poate sa sara doar peste cate o alta broscuta si doar inainte (nu poate sari in spate), sau daca nu are broscuta in fata va putea inainta cate o piatra.

Cel mai simplu e daca vezi exact despre ce e vorba. Testul poate fi descarcat de aici: Test: Broscute Maro vs Broaste Verzi. Pentru a-l deschide e nevoie de Microsoft Excel (din Office).

Bafta!

PS: daca vrei sa te lauzi c-ai reusit, e nevoie si de-o dovada 🙂 Cel mai simplu: Dupa ce ai mutat broastele intre ele, fa un print screen (apasa pe tasta Print Screen – in dreapta la Enter) si da-i paste in Paint, dupa care salveaz-o si pune-o sus la ImageShack apoi pune linkul catre poza in comentariu. Pare complicat, dar dureaza maxim 2 minute 🙂

21 raspunsuri

  1. Nu reusec deloc ,sau poate nu am suficienta rabdare sunt tare curios cine reuseste si care e solutia ?

  2. Dr Laurentiu Craciunas

    Nu e foarte complicat, fiind simetrice (3 in stanga, 3 in dreapta cu o piatra intre ele) teoretic sunt 2 solutii la test, dar practic e doar una.

  3. ii tare jocul!!!da nu ii greu

  4. evrika, dupa cam multe incercari! poza..

  5. Afurisite broaste! Mai incerc o data,sa vad mai pot…

  6. Ovidiu Chereches

    Hai ca e fain, dar destul de simplu. 😛

    Mi-e lene sa fac screenshot (chiar daca eu te-am invatat de muuult :-„) dar ca dovada, cand termini zice asa: „Parabens! Clique para reiniciar”.

    Anyway, pentru cei ce n-au reusit, uite un hint foarte important pe care se bazeaza: Daca poate sarii doar peste o broasca, atunci sa aveti grija sa anticipati la fiecare miscare sa nu ajunga doua de acelasi fel una langa alta, asta pana cand ai facut cel putin jumate din pasi, ca dupaia merge de la sine.

    Daca vreti va dau si pasii necesari. 😛

  7. solutia….Daca numerotezi pietrele de la stanga la dreapta 1-7…. raspunsul este: 5 3 2 4 6 7 5 3 1 2 4 6 5 3 4……pt mine a fost mai greu sa trimit poza…:-„

  8. sincer nu mi s-a parut nici mie greu…doar la inceput…si chiar dak am doar 14 anisori,eu zic ca poate fi rezolvata de aproape oricine…tinand cont si de faptul ca am terminat joculetul la ora 2 si 20 totusi e un pas inainte:))(ma refer la oboseala)

  9. nu prea mi-a mers dovada la primul cometariu da ma rog

  10. am reusit din prima!!! iupyyy

  11. ME LOVELY CUTE GIRL
  12. am reusit :>
    am obiceiul de a actiona fara a gandi.. asa k a trebuit k de vreo 4 ori sa incep iar, pt k nu ma gandeam un pic inainte… da na fost greu 😀 e chiar amuzant

  13. bagati si voi un tutorial video ca nu imi iese deloc 😀

  14. A fost destul de amuzant si simplu numai ca eu sunt cam obosita nu mia iesit din prima..

  15. v1 v2 v3 spatiu m3 m2 m1

    m3, v3, v2, m3, m2, m1, v3, v2, v1, m3, m2, m1, v2, v1, m1

Adauga un raspuns

Campurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicata.

Inainte de a trimite o intrebare medicala te rog foloseste functia de cautare din partea dreapta (sus) a paginii pentru a gasi articolul cel mai potrivit pentru subiectul respectiv.

Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta de ginecologie: > click aici <

Anunta-ma cand apar raspunsuri. Te poti abona si fara sa raspunzi.