Forum de medicina Forum de medicina
 Domina regula bunului simt 
Blog de medicinaBlog medical   Ginecologie online   Sarcina pe saptamani   Transplant de celule stem
SearchCauta  RegisterInregistreaza-te   Log inLog in 
The time now is Fri Dec 19, 2014 5:10 am
All times are UTC + 3 (DST in action)
 Forum index » Probleme ginecologice
Menstruatie din 2 in 2 saptamani
   Reply to topic
Page 1 of 1  
Autor Message
Fraise

Inscris: 11 Jan 2010
Raspunsuri: 14
 Menstruatie din 2 in 2 saptamani

Din ce cauza am asta? Nu iau antibebe, desi am avut contact neprotejat cu prietenul in primele 3 zile nefertile, iau corect sintromul si aspenterul si de 3 luni am schimbat aerul ... m-am stabilit in Grecia ... ce se intampla cu mine? Aceste sangerari din doua in doua saptamani pot duce la slabirea corpului?
Menstruatia ma tine cam 5-6 zile. La ginecolog voi ajunge abia in septembrie deoarece trebuie sa-mi refac asigurarea medicala ... , pana atunci doresc un raspuns.

Multumesc anticipat!

Mesaj Tue Aug 24, 2010 4:53 pm
 View user's profile
 Back to top 
Laurentiu Craciunas
Site Admin

Inscris: 18 Nov 2009
Raspunsuri: 727
Buna,

Medicatia poate modifica statusul de coagulabilitate si da, menstruatiile frecvente/abundente pot induce anemie.

Mesaj Sat Aug 28, 2010 6:14 pm
 View user's profile
 Back to top 
ioana_m

Inscris: 05 Sep 2010
Raspunsuri: 1

menstruatia la o saptamana dupa o alta menstruatie

sunt de-a dreptul speriata si nu mai inteleg ce mi se intampla. Ok, in curand o sa fac 40 de ani si probabil ca trec intr-o alta faza a vietii, da' cu asa perturbare nu m-am mai confruntat. Sa fie oare premenopauza? Ce investigatii ar trebui sa fac, stiu si eu... altele decat cele pe care le fac doctorii aici la un control de rutina (Sunt in Montreal, Canada). Inca n-am copii si imi doresc... intrebarea e daca cu o asa "brambureala" mai pot concepe sau nu? Merci

Mesaj Sun Sep 05, 2010 5:52 pm
 View user's profile
 Back to top 
Laurentiu Craciunas
Site Admin

Inscris: 18 Nov 2009
Raspunsuri: 727
Buna ioana_m,

40 de ani este o varsta avansata pentru copii, va trebui sa te sonculti cu medicul tau ginecolog si sa puneti in balanta riscurile si beneficiile.

Pentru sangerarile de care vorbesti va trebui sa excluzi cauze serioase (gasesti o lista aici).

Mesaj Wed Sep 08, 2010 10:58 am
 View user's profile
 Back to top 
Reply to topic

Despre Sarcina Ginecologie online Fertilitate si Infertilitate Contraceptia