Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Duphaston pentru a ramane insarcinata

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Bună seara! Am și eu o problema pe scurt nu am regulat.menstruatia ...cat am luat karissa venea regulat normal ... Când le am oprit ... au apărut problemele... Vreau inca un bebe am 31 de ani ... Am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice ... Am luat duphaston... A zecea zi mi-a venit asta pe 20 ianuarie pana pe 25 de atunci nici semn de menstruație.... Am fost iar la ginecolog ... Ma trimis și la endocrinolog... Am făcut analizele hormonale ... Mi - a prescris utrogestan și myo sun am luat zece zile de pe 20 pana pe 29 aprilie și tot nu mi-a venit am fost azi iar la ginecolog la eco nu mi - a ieșit sarcina deci ..... Azi mi-a dat iar duphaston Doua pe zi 10 zile..... Nu știu ce sa mai fac.... Ma tot gândesc dacă mai am vreo șansă să rămân însărcinată .... Precizez ca am doi copii nașteri naturale și de când ma știu nu am stopu regulat ..... Nu știu de când am problema cu ovarele micropolichistice ... Și tot am fost la controale ... Asta iarna mi sa spus despre ea ....V-as fi recunoscătoare pentru sfaturi ....
    ​​​​

Comentariu

Buna ziua domnule doctor revin cu intrebari, nu am reusit sa raman insarcinata dar ne dorim fff mult un bebe am fost la ginecolog ,am facut instilati pt averifica daca trompele sunt ok si sunt amandoua permeabile a facut spermograma si sotu doamna doctor a zis ca e ok dar in schimb a zis ca nu ovoluez in fecare luna si ca am ovare micropolichistice mea recomandat clostilbegyt din a 5a zi de menstruatie pana a 9a zi a menstruatiei si arefam din a 16 a zi a menstruatiei pana in ziua 25 a menstruatiei aceasta e a 2a luna de cand iau medicamentele dar nu am ramas inca insarcinata dumneavoastra ce spuneti am sanse sa raman insarcinata mentionez ca de 2 ani incercam si fara rezultat de 2 luni imi vine menstruatia la 23 zile in prima luna de medicamente si acum la 27 de zile inainte aveam menstruatie fff ne regulata la 2,3,4 luni imi venea , se poate ovolua cu aceste medicamente mai devreme sau mai tarziu de a 14 a zi de menstruatie , astept raspunsurile dumneavoastra va multumesc !
      Ultima editare de Anyy; 06.oct.2018, 12:38.

Comentariu

Procesare...
      X