Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Duphaston pentru a ramane insarcinata

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Anyy
    a creat un topic Duphaston pentru a ramane insarcinata

Duphaston pentru a ramane insarcinata

Buna ziua .incerc sa raman insarcinata de 6 luni dar nu reusesc va rog ajutatima ma fost la medic dar degeaba mea recomandat duphason dar nu am reusit sa ramn

• Anyy
    a răspuns
    Buna ziua domnule doctor revin cu intrebari, nu am reusit sa raman insarcinata dar ne dorim fff mult un bebe am fost la ginecolog ,am facut instilati pt averifica daca trompele sunt ok si sunt amandoua permeabile a facut spermograma si sotu doamna doctor a zis ca e ok dar in schimb a zis ca nu ovoluez in fecare luna si ca am ovare micropolichistice mea recomandat clostilbegyt din a 5a zi de menstruatie pana a 9a zi a menstruatiei si arefam din a 16 a zi a menstruatiei pana in ziua 25 a menstruatiei aceasta e a 2a luna de cand iau medicamentele dar nu am ramas inca insarcinata dumneavoastra ce spuneti am sanse sa raman insarcinata mentionez ca de 2 ani incercam si fara rezultat de 2 luni imi vine menstruatia la 23 zile in prima luna de medicamente si acum la 27 de zile inainte aveam menstruatie fff ne regulata la 2,3,4 luni imi venea , se poate ovolua cu aceste medicamente mai devreme sau mai tarziu de a 14 a zi de menstruatie , astept raspunsurile dumneavoastra va multumesc !
    Ultima editare de Anyy; 06.oct.2018, 12:38.

Lasă un comentariu:

• Alexaalexa
    a răspuns
    Bună seara! Am și eu o problema pe scurt nu am regulat.menstruatia ...cat am luat karissa venea regulat normal ... Când le am oprit ... au apărut problemele... Vreau inca un bebe am 31 de ani ... Am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice ... Am luat duphaston... A zecea zi mi-a venit asta pe 20 ianuarie pana pe 25 de atunci nici semn de menstruație.... Am fost iar la ginecolog ... Ma trimis și la endocrinolog... Am făcut analizele hormonale ... Mi - a prescris utrogestan și myo sun am luat zece zile de pe 20 pana pe 29 aprilie și tot nu mi-a venit am fost azi iar la ginecolog la eco nu mi - a ieșit sarcina deci ..... Azi mi-a dat iar duphaston Doua pe zi 10 zile..... Nu știu ce sa mai fac.... Ma tot gândesc dacă mai am vreo șansă să rămân însărcinată .... Precizez ca am doi copii nașteri naturale și de când ma știu nu am stopu regulat ..... Nu știu de când am problema cu ovarele micropolichistice ... Și tot am fost la controale ... Asta iarna mi sa spus despre ea ....V-as fi recunoscătoare pentru sfaturi ....
    ​​​​

Lasă un comentariu:

• Laurentiu Craciunas
    a răspuns
    Nu lua dostinex daca nu ai prolactina marita confirmata prin dozare din sange.

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Nu am facut analize hormonale doar din ce sa vazult la ecograf a zis ca acum nu ar mai fi nicio problema ca sa nu pot ramane insarcinata a zis ca in maxim 4 luni ar trebui sa raman acu astept sa vad daca se va intampla,din cauza ca nu ovoluez numi vine nici menstruatia in fiecare luna este adevarat ? Si din aceasta cauza a prescris dostinex
    Ultima editare de Anyy; 12.sep.2017, 00:19.

Lasă un comentariu:

• Laurentiu Craciunas
    a răspuns
    Buna Anyy, Dostinex e util daca ai prolactina marita, altfel nu are nici un rol. Ai facut analize hormonale inainte de tratament?

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Buna ziua domnule doctor revin cu intrebari , am schimbat medicul ginecolog de 3 luni ,am facut ecograf trans vaginal si doamna doctor a confirmat ca nu evoluez din cauza aceasta nu raman insarcinata mea prescris dostinex 3 luni si o luna malformina intrebarea mea este daca sunt bune aceste medicamente pt a ramane insarcinata si daca ajuta sa evoluez din cate am citit pe net e bun dostinex dar asi sori parerea dumneavoastra va multumesc
    Ultima editare de Anyy; 11.sep.2017, 19:00.

Lasă un comentariu:

• Laurentiu Craciunas
    a răspuns
    O sarcina pierduta nu creste riscul de avort in sarcinile viitoare.

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    O intrebare am avut o pierdere de sarcina in urma cu 5 ani nu am niciu bebe dar imi doresc am riscul sa nu mai pot ramane din cauza pierderi pana acum nu meam dorit dar acum imi doresc mentionez ca am cicluri ne redulate de la 12 ani

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Va multumesc !

Lasă un comentariu:

• Laurentiu Craciunas
    a răspuns
    Da, trec cu antibiotice, dar nu e nevoie sa fie injectabile decat daca faci febra. In functie de antibiograma se stabileste care antibiotic e cel mai eficient.

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Si pot scapa de ele mea recomandat amicacina injectii

Lasă un comentariu:

• Laurentiu Craciunas
    a răspuns
    Sunt 2 specii de bacterii.

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Buna ziua domnule doctor i intrebare am la dumneavoastra ce inseamna stafilococ auriu si escherichia coli am facut analize de cultura secreti vaginale cu antibiograma si mea esit stafilococ auriu si escherichia colo si la examen parazitologic al secretiei vaginale au esit : Leucocite - rare - absente
    Epitelii plate - frecvente - absente
    Epitelii rotunde- fregvente absente
    Flora microbiana -fregventa( bocili gram - si coci gram + ). - rara
    Papanicolau toate bune inafara de microorganisme - fungi

Lasă un comentariu:

• Anyy
    a răspuns
    Multumesc frumos pt raspuns

Lasă un comentariu:

Procesare...
X