Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fiv, insuficienta ovariana

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fiv, insuficienta ovariana

    Buna ziua domnule doctor, pe mine se pare ca ma așteaptă FIV -ul , dar ieri am fost la un medic care se ocupa cu problemele de fertilitate inclusiv FIV, spune ca posibil sa am puțini foliculi in unu din ovare, asta înseamnă insuficiență ovariana? Exista vre-un tratament pt refacerea rezervei macar sa fie in limita normala? Dar daca a zis ca decat într-un este problema asta celalalt este ok , nu vad o problema maximă.

  • #2
    Buna seara, vezi articolele despre AMH si rezerva ovariana.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • #3
      Urmează sa ma programez pentru laparoscopie, in caz ca mai sunt bune dupa intervenție dupa cat timp pot face inseminare artifciala sau in caz ca nu sunt bune dupa cat timp pot face FIV?

      Comentariu


      • #4
        Cine sa fie bune?
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

        Comentariu


        • #5
          Trompele...

          Comentariu


          • #6
            Nu e nici o restrictie de timp, poti face tratament in ciclul urmator. De ce laparoscopie (cu anestezie generala) si nu histerosalpingografie pentru trompe?
            Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

            Comentariu


            • #7
              Am mai facut o dată acea histerosalpingografie si a reiesit ca sunt afectate amândouă trompele in ianuarie, medicul la care eram cum a vazut rezultatul nu mi-a dat nici o șansă sa mai raman însărcinată pe cale naturală, am intrebat apoi pe cel care imi facuse histero daca e chiar asa si el mi-a facut si trei instilatii care au avut totusi un bun rezultat caci soluția introdusa a ajuns până la capătul trompelor, se deschisesera cât decat , doar ca pe parcursul anului la ecografe ieșea hidrosalpinx pe dreapta alteori si pe stânga, deci cu toate antibioticele luna de luna tot nu dispare acel lichid si probabil sunt si aderențe

              Comentariu

              Procesare...
              X