Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Chist sau altceva? Bucata carne eliminata in loc de menstruatie

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Chist sau altceva? Bucata carne eliminata in loc de menstruatie

Buna ziua. Am o mica intrebare: am avut o Întârziere destul de mare a ciclului, ultima menstra fiind 27-31 dec 2017. Intre timp am fost racita, cu antibiotic. Mi-am facut test de sarcina, insa a iesit negativ. Ieri mi-a venit menstra. Am avut mici dureri ca in prima zi, si spre seara o durere stanga sus ca de fiere in timpul sportului. Si la dus am eliminat ceva ce semana cu o bucata de ficat in miniatura, fara alte cheaguri, de 4 cm. Am păstrat-o insa s-a uscat. Ce ar putea fi??
    Fișiere atașate

Buna AndraBuf , daca testul de sarcina a fost negativ e posibil sa fie doar o bucata de endometru, desi e neobisnuit sa fie eliminata fara nici un fel de sangerare. Poate nu ar fi o ideea rea sa faci o ecografie. Vezi si celelalte poze din topicuri similare: bucata carne la menstruatie.

Ginecologul tau o poate trimite la histopatologie pentru analiza sub microscop, pune niste apa pe ea si tine-o in frigider intr-un recipient pana ajungi la consultatie.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Este ceva grav?

Comentariu

Sangerare o fi, dar sunt în timpul menstruatiei și nu îmi pot da seama, dar fara alte chisturi.

Comentariu

Nu e grav, practic nu are nici o importanta. Menstruatia e sangerare.
          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Procesare...
          X