Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sangerere excesiva dupa dezvirginare

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• sangerere excesiva dupa dezvirginare

Buna ziua! Acum 2 zile mi-am dezvirginat la varsta de aproape 16 ani. Ideea e urmatoarea.. inainte de penetrarea care trebuia sa urmeze, prietenul meu si-a introdus degetele in vaginul meu cam violent as zice, iar eu m-am dezvirginat, ne mai avand loc penetrarea. Nu stiu ce sa zic pentru ca nu a fost putin sange, ci a curs mult atunci si mai curge si azi cate putin. El nu a mai apucat sa ma penetreze dupa sangerare pentru ca curgea prea mult si mi-a spus ca mai bine ne oprim. M-am gandit ca trebuia sa-mi vina menstruatia zilele astea si poate din aceasta cauza inca curge, gandindu-ma ca s-a rupt himenul si totodata m-a facut sa-mi vina. Insa ieri si azi nu a curs la fel de mult ca la menstruatie, ci doar putin, iar acum ma gandesc daca e o problema de sangerere sau chiar mi-a venit menstruatia in timpul asta.
    O opinie mi-ar fii de ajutor, multumesc!

Buna irina popescu , himenul nu e irigat de vase de sange mari, deci chiar daca pare mult sange, nu iti va pune viata in pericol si se va opri la un moment dat. Nu e neobisnuit sa sangerezi mai multe zile sau dupa primele contacte sexuale. Cu atat mai mult daca se suprapune si sangerarea de la menstruatie.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Procesare...
    X