Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sangerare maronie / roz dupa ovulatie

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sangerare maronie / roz dupa ovulatie

    Bună..sunt noua pe acest forum si asi dori sa intreb ceva poate cineva a trecut prin ce trec eu...luna trecuta am.fost la.un control ginecologic pt ca doresc sa raman insarcinata..dupa al doilea control facut asta fiind in ziua a 15 a mia zis medicul sa am.contact pt ca foliculul ii pe punctul de a se sparge..e acum.vine problema..dupa 2 zile am.avut o scurgere maronie si roz..ma.tinut vrei 3 zile...ciclu mia intarziat 2 zile pe urma mia venit dar f putin fara dureri de burta care le.em.de obicei si in cantitate mica...luna asta am patit la fel...in ziua a 12 a iarasi mia aparut scurgerea tot asa si deja imi vine de 4 zile..ce poate fi..ciclul de abia in data de 9 trebuie sami bina

  • #2
    Buna Gabriela32 , nu e neobisnuit sa existe o usoara sangerare/secretie cu sange dupa ovulatie. Cand se rupe folicului pentru a elibera ovulul se poate rupe si un mic vas de sange, de acolo vine sangerarea. Nu e nimic ingrijorator.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • #3
      Va multumesc mult pt raspuns..mam.mai.linistit umpic..nu mi sa mai intamplat asa ceva

      Comentariu


      • #4
        Se poate ca din ziua a 12 a si pana in ziua a 24a sa sangerez si sa nu fie nici o problema?si in intervalul asta cam.din ziua a 20 a sa fie considerata sangerarea menstruatie?am fost la medicul ginecolog in ziua a 23 a si mia zis ca am menstruatie cand eu ma asteptam sa o am in alta zi

        Comentariu


        • #5
          Gabriela32 , nu e normal sa ai sangerari asa lungi intre menstruatii. Ca exista o sangerare usoara / secretie maronie imediat dupa ovulatie e una, dar ce descrii tu nu e normal.
          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

          Comentariu


          • #6
            Pot avea vreo dereglare de.la.acidul folic?pt ca nu am.mai patit asa ceva..medicul mia zis ca poate fi o dereglare hormonala..ideea ie ca imi doresc foarte mult un.bebe si de 2 ani nimik..la ce medici am.fost toti miau zis ca sunt.ok..doar ca nu raman

            Comentariu


            • #7
              Nu Gabriela32 , acidul folic nu interfereaza in nici un fel cu ciclurile menstruale.
              Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

              Comentariu


              • #8
                Buna..miam facut niste analize printre care si fsh care mia iesit 21,03...din cate am.citit pe analiza ie cam mare..

                Comentariu


                • #9
                  Am deficit de stimulare hormonala..ce sansa am sa raman insarcinata?

                  Comentariu


                  • #10
                    Buna seara...am avut ovulatia de cateva zile, la scurt timp mi.a aparut o scurgere maronie dar dureaza de cateva zile, in unele zile e mai pronuntata dar in altele aproape deloc...care ar fi cauza?


                    Comentariu


                    • #11
                      Asa am.patit si eu si ma.tinut aproape 2 săptămâni...am.fost la.medic si mia dat sa fac ceva analize ..se presupune ca ar fi pe baza hormonala

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua! Am avut mentruayie pe data de 28 aprilie. Pe 12 mai am.avut o sangereare rozalie si cu dureri mici de burta si de spate. Este posibil sa fiu însărcinată sau am vreo infectie ceva. Am facut un tesr dar a iesit negativ. Multumesc frumos!

                        Comentariu


                        • #13
                          Buna ziua!
                          Va rog sa ma ajutati cu o parere!
                          In ian 2017 am avut o sarcina extrauterina iar de atunci nu am mai reusit sa raman insarcinata.
                          luna aceasta ciclul menstrual s-a terminat pe 1 mai iar perioada fertila a fost de pe 10-16 mai..ziua ovulatiei fiind 15.Noi nu ne-am peotejat dorindu-ne un bebe.Ideea e ca de pe 17 mai au curs cateva picaturii de sange rozaliu..iar pana azi de fiecare data cand fac pipi imi curge o scurgere maronie deschisa.Am dureri de cm jos,dureri de sani...pe data de 17 mai mi-a fost rau,greata,ameteala,voma,mi-a curs sange din nas si diaree.Pana azi nu am mai.avut nimic...temperatura bazala de astazi este 37.1
                          Ma gandesc ca daca ar fi ciclu menstrual ar trebui tb sa fie muuult mai mica.Ce poate fi?La doctor nu am cum ajunge prea devreme.La o posibila sarcina nu ma mai gandesx..mi am cam pierdut speranta.
                          Multumesc frumos!

                          Comentariu


                          • #14
                            Buna seara , am avut ovulatia pe data de 5martie iar pe data de 7martie o mica sangerare ,urmata de scurgeri maronii de doua zile ,este posibil sa se fi realizat nidatia asa de repede ?mentionez ca ne dorim un copil si iau profecund si acid folic

                            Comentariu


                            • #15
                              Buna seara am si eu o întrebare am născut în decembrie şi saptamâna trecută făcând duş am observat o bucată de placentă maț nu pot să îmi dau seama ce ar fi putut fi dar era curată nu avea sânge pe ea m-am cam speriat îmi puteți spune ce ar putea fi

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X