Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Beta hCG creste dar nu se dubleaza

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Azi am facut eco,Dar nu s-a văzut nimic....Nu se vede sacul....acum ginecologul mi-a zis sa nu mai fac beta si sa fac tocmai pe 14 aprilie....plus progesteron si in aceeasi zi ma vede si la eco...A ținut să precizeze faptul că atunci fac 4 saptamani....aproape....ca pe 16 fac 4 saptamani...si atunci o sa vedem ceva.....sincer nu stiu ce sa mai cred....imi mai zise ca nu stie ce sa imi spuna....mai ales că dacă ar fi extrauterina ar fi lichid in douglas...plus ca nu am O trompa si una ligaturata.....unde poate fi??? Sau chiar nu se vede....Este prea devreme? ?....se dezvolta mai greu??? Cu toate că beta creste bine....
    asa mi-a zis. ..plecarea a fost mai grea....asta a avut de spus....Eu sincer nu mai stiu ce sa cred...si sunt tot mai stresata....

Comentariu

Bună seara.Am bătut fiv cu balocisti congelati de 5 zile pe data dec4 august,în data de 17 aug am facut beta si a fost 163,am repetat-o in data de 19 aug si este 305.8.Va rog sa-mi spuneti daca e bine?Va mulțumesc anticipat.

Comentariu

Postat în original de Bodo Vezi post
        Bună seara.Am bătut fiv cu balocisti congelati de 5 zile pe data dec4 august,în data de 17 aug am facut beta si a fost 163,am repetat-o in data de 19 aug si este 305.8.Va rog sa-mi spuneti daca e bine?Va mulțumesc anticipat.
        Buna ziua. Din analiza se pare ca e in regula.
        https://app.medic.chat/dr/florin.borgovan

Comentariu

Buna ziua ,am repetat beta astazi și este 1523.Este bine? Va rog sa răspundeți.Multumesc

Comentariu

Buna ziua ,am repetat beta astazi și este 1523.Este bine? Va rog sa răspundeți.Multumesc
            In mod ideal trebuie 2 valori beta HCG la 48 h interval, nu e suficienta doar una. Daca ma apuc sa calculez dupa valoarea din 19, nu e chiar asa bine. E cam la limita inferioara.
            Cresterea trebuie sa fie cu cel putin 60 % din valoarea initiala , dupa 48 ore, dar de cele mai multe ori e o dedublare a valorii.
            Pentru detalii ma gasiti pe Medic Chat.
            Ultima editare de Dr. Borgovan; 26.aug.2020, 00:27.

Comentariu

Buna seara,adică sa înțeleg ca e sarcina opritata din evoluție?Am citit pe anumite site-uri ca bhcg poate creste la 48-72 de ore.Va multumesc

Comentariu

Buna seara,
                Am efectuat un test de sarcina luni dimineață și a iesit slab pozitiv. De la ultima menstra as avea 6 saptamani am facut o eco transvaginala luni seara si nu se vedea mai nimic în săculeț. La beta hcg am valorile 10975 la primul si 17 466 la al doilea dupa 48 de ore. Este oare de bine?
                Ultima editare de Aleinad; 27.aug.2020, 20:04.

Comentariu

Buna seara,adică sa înțeleg ca e sarcina opritata din evoluție?Am citit pe anumite site-uri ca bhcg poate creste la 48-72 de ore.Va multumesc
                  sa mai cititi o data mesajul, nu e cu poate, e cu trebuie

Comentariu

Postat în original de Aleinad Vezi post
                    Buna seara,
                    Am efectuat un test de sarcina luni dimineață și a iesit slab pozitiv. De la ultima menstra as avea 6 saptamani am facut o eco transvaginala luni seara si nu se vedea mai nimic în săculeț. La beta hcg am valorile 10975 la primul si 17 466 la al doilea dupa 48 de ore. Este oare de bine?
                    Buna seara. Nu este de bine. Din pacate, pare sa fie o sarcina oprita in evolutie, dar e putin ciudat ca nu se vedea embrion fara activitate cardiaca, la aceasta valoare a beta HCG.
                    Pentru mai multe detalii ma gasiti pe Medic chat

Comentariu

Procesare...
                    X