Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dureri abdominale si secretii vaginale anormale

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Dureri abdominale si secretii vaginale anormale

Buna! De aproximativ 4-5 luni ma confrunt cu o secretie care ba dispare , ba apare. Am 18 ani, sunt casatorita , nu am copiii, nu am facut niciun avort. Am mers in luna noiembrie la un medic ginecolog, mi-am facut un test Papanicolau , secretie, ecografie intravaginala si controlul pe care medicul il face (palpabil).
    Papanicolau a iesit bine din ce mi-a spus doamna doctor, m-a diagnosticat cu vaginoza bacteriana, iar in urma ecografiei intravaginale, am descoperit ca am si o rana pe colul uterin. Ca tratament mi s-a dat Tinizol si Flamexin (si mie , si sotului meu) + ovule cervugid timp de 12 zile.
    Dupa tratament, nu am mai avut acea secretie, insa de ceva vreme , iarasi o am. O secretie alb-branzoasa cu un miros urat.
    De doua zile, am o durere ingrozitoare in partea stanga, o durere care incepe la 7 dimineata si deja la 8 nu mai am nimic, parca ar avea program aceasta durere. Cand ma ating jos, in zona ovarului simt ceva tare ca o biluta iar daca apas pe acea biluta, transmite durerea pe o portiune mai mare (de la ovar , in sus sub coaste).

Ce as putea avea? Mi-am facut programare la medic, dar o am peste 2 saptamani ca atunci vine medicul din concediu. Ce analize ar mai trebui sa fac? Nu dispun de foarte multi bani.

Am uitat sa mentionez ca iau anticonceptionale Microgynon.

Orice parere m-ar ajuta. Va multumesc!

Buna Mirela Pîrvu , ca un minim de investigatii e nevoie de examen si cultura din secretia actuala si o ecografie pentru a evalua anatomia organelor din pelvis. Fara informatii obiective in urma acestor investigatii mi-ar fi imposibil sa iti spun un diagnostic, cu atat mai putin un tratament.

Descrierea ta sugereaza o infectie, dar exista nenumarati germeni patogeni doar in urma investigatiilor poti afla despre ce e vorba. Analizele din noiembrie sunt irelevante acum.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Procesare...
    X