Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Secretie vaginala groasa maro

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Secretie vaginala groasa maro

Bună ziua, sunt noua pe forum și as avea o întrebare în legătură cu o secreție foarte groasa de culoare maro, menționez ca urmez un tratament cu Mastrelle Flora și iau și Profecund deoarece îmi doresc un bebe. Mastrelle folosesc pt refacerea florei vaginale deoarece sunt foarte uscata și am si candida. Este posibil ca în aceasta secreție sa fie si acea sângerarea de implantare pt ca menstruația ar trebui sa vina abia peste 12 zile.

Buna MihaelaM , maro-ul sugereaza sange alterat, adica mai vechi, nu proaspat (care ar fi rosu). Cand exista candidoza se produce o iritatie a peretilor vaginali si se elimina mici cantitati de sange din cauza asta, ceea ce poate da aspectul de secretie groasa maro.

Asta nu exclude o sarcina, dar pentru a verifica trebuie sa faci un test de sarcina daca intarzie menstruatia mai mult de o saptamana.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Domnule doctor @Laurențiu Craciunas de câteva zile am niște crampe ovariene și după ce mănânc am o stare de vomă, deși nu pot vomita.Mentionez ca urmez tratament cu Profecund pt ca vreau un bebe și de 6zile folosesc Mastrelle cum v-am spus și în postarea anterioara. Am avut CM pe data de 22feb și urmează sa vina pe 25 după calculele calendarului meu. Am făcut un test de sarcina dar bineînțeles negativ, presupun ca este prea devreme ca să ma gândesc la o posibila sarcina. Precizez ca după menstruație pe data de 3 am început sa fac testele acelea de ovulatie în următoarele 5 zile care spre uimirea mea au ieșit toate 5 au ieșit pozitive (pe prospect scria ca pot ieși asa și dacă urmez un tratament pt concepere și poate asta ar fi una din cauze) dar crampele și stările de vomă (mai mult în timpul zilei spre seara am stările astea) pot fi un simptomele unei posibile sarcini?

Comentariu

MihaelaM , simptomele de sarcina sunt foarte nespecifice, pot aparea in multe alte situatii, doar un test de sarcina poate fi relevant.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Domule doctor Laurentiu Craciunas Am o problema menstruala căreia nu ii înțeleg manifestarea, după cum am mai spus în postările mele tot încerc sa rămână însărcinată dar fără succes, însă din luna februarie luna în care am avut CM pe 7 și încă odată pe 25, luna martie nu am avut deloc și aprilie pe 5 și iarăși astăzi 25 mi-a venit iar. Nu 3ste o scurgere prea mare dar se manifesta normal ca orice CM pe care l-am tot avut. Am fost la medic și la ecografie după spusele doamnei nu este nimic anormal pe parte ginecologica decât ca am candidoza pt care mi-a dat tratament și flora vaginala foarte scăzută pt care mi-a prescris 10 zile pe luna timp de 3 luni Cicatridina ovule + Mastrelle (iar nu știu cum sa le folosesc ca am doua sunt vaginale) am început cu Cicatridina și după ce am terminat (adică duminica) la 3 zile mi-a venit (azi) Poate ma ajutați dvs cu o recomandare pt aceste CM neînțelese si cu un răspuns mai pe înțelesul meu. Mulțumesc frumos

Comentariu

Procesare...
          X