Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme din cauza tiroidei sau a ovarelor ?!

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Probleme din cauza tiroidei sau a ovarelor ?!

Buna.Acneea, caderea parului si cresterea pilozitatii imi dau batai de cap de o buna perioada de timp, am fost la medicul endocrinolog insa acesta nu a gasit nimic in neregula cu tiroida , ecografia a fost ok, analizele au iesit bine, TSH fiind 1.290 ( val.max 4.5 ) iar FT4 1.519 (val.max 1.74). Credeti ca ar trebui consultat si un medic ginecolog si efectuarea unor analize hormonale ? Mentionez ca ciclul menstrual este neregulat si am o greutate de 54 kg .Chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa descopar cauza acestor probleme😐. Multumesc

Endocrinologul doar aceste analize a recomandat ?? Trebuia toate hormonalele : fsh,lh,estradiol,dheas,prolactina,progesteron( nu stiu daca am uitat ceva),tine de el sa afle tot ce e de aflat.,dar poate si ginecologul sa i-ti dea aceste analize,si sa te sfatuiasca ce e de facut.

Comentariu

Roxine analizele au fost urmatoarele : hematologie ,analizator ionograma , electroforeza proteinelor serice, imunologie-teste rapide , imunologie-hormoni doar tsh si ft4 😐

Comentariu

Procesare...
      X