Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Buna ziua

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Buna ziua

Am 51 de ani, inainte cu sase saptamani jumate am facut o operatie histerectomie cu anexectomie totala. Totul a fost bine pana acum. Ieri dupa actul sexual ( primul de la operatie) am avut sangerari, apoi o stare de lesin, transpiratii, nu puteam sa respir. M-am speriat foarte tare. Dupa sase saptamani se pot desface cusaturile sau sangerarea e doar superficiala. Multumesc.

Buna ziua.
    Putin probabil sa se desfaca sutura. Trebuia sa fie vindecata pana acum( asta in contextul in care nu aveti si diabet, imunosupresie si nici infectii).
    Daca ati fost la menopauza in momentul in care s-a facut operatia e posibil ca zona sa fie cu o troficitate mai redusa si e posibil sa se fi suprapus o infectie, ceea ce creste friabilitatea si inflamatia zonei. Asta ar putea explica o parte din simptome.( durere si sangerare redusa, pete).
    Trebuie sa luati tratamentul indicat de catre ginecolog pentru prima faza a menopauzei.
    Tratament local in cazul in care este infectie si pentru a creste troficitatea mucoasei si repopularea bacteriana normala.
    La 6 saptamani trebuia oricum sa mergeti la consult post-operator.
    https://app.medic.chat/dr/florin.borgovan

Comentariu

Procesare...
    X