Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Avort spontan???

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Avort spontan???

Buna! Pe data de 8 ianurie mi am facut un test si a iesit pozitiv, imediat m am dus la eco dar nu s a vazut nimic, medicul mi a recomandat sa mai astept 2 saptamani. Ultima menstra a fost pe 29 noiembrie. Intre timp pe 21 ianuarie am avut niste secretii maronii dupa care am inceput sa sangerez, acum doua zile am eliminat o bucatica de endometru cred, era o chestie gelatinoasa gri. Astazi insa am eliminat o bucata de carne de culoare rosu aprins rotunda cat un bob mai mare de strugure prins de el un firicel de membrana gri. Ce ar putea fi? De abia maine ma duc la ginecolog si nu mai am rabdare. Mentionez ca am avut zilele astea niste dureri groaznice in zona dreapta. Scuzati romanul. Astept raspuns.

Durere + sangerare = avort in 50 % din cazuri.
    La urgenta nu prea ai de ce sa mergi (decat daca sangerezi 1 absorbant/ora) pentru ca ecografic nu se vad multe.
    Poti sa dozezi un beta HCG in dinamica ( 0-48 h) din sange. Alternativa ramane ecografia peste 10 zile.
    Tratament : Arefam 200 mg /zi, Acid folic 1 mg/zi si No-Spa de 40 mg 3x1/zi la nevoie, pt durere

Comentariu

Procesare...
    X