Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ureaplasma

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• ureaplasma

buna seara!!daca am.ureaplasma <10000,este mai.putin gravă decât cea mai.mare de 10000?in noiembrie am.pierdut o sarcina...iar acum.sunt iar in 12 saptamani!!nu am.stiut ca am această ureaplasma..fac tratament cu eritromicina.este posibil sa pierd iar sarcina?

Buna ziua.
    Ureaplasma <10000 inseamna negativ pentru infectie. Aceasta bacterie poate sa fie prezenta in mod normal la nivel genital.
    Nu stiu cine v-a prescris tratamentul cu eritromicina, dar analizele arata ca nu necesita tratament. Puteti lua eventual niste probiotice de tipul Softigyn 1x1/zi , intravaginal, seara, 6 zile, pt reechilibrarea florei vaginale, dar nimic mai mult (asta daca nu aveti simptome de infectie de genul: scurgeri veginale abundente, albicioase, verzui sau neplacut mirositoare).
    Probabilitatea ca sa pierdeti sarcina este mai redusa la aceasta varsta de gestatie. Faptul ca ati mai pierdut o sarcina nu creste riscul, decat daca a fost o sarcina mare.
    https://www.femyo.ro/invita/

Comentariu

va multumesc din suflet pt lămuriri!!..la analiza făcută scrie ureaplasma pozitiv si mai jos <10000.nu reusesc sa încarc poza...medicul meu mi a dat tratamentul si mie si partenerului..mentionez ca am si trombofilie.!!!fac fraxiparine!!dar aceasta bacterie ma sperie!!

Comentariu

Procesare...
      X