Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Uter dublu, ovar micropolichistic - sunt sanse sa raman gravida?

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Uter dublu, ovar micropolichistic - sunt sanse sa raman gravida?

Buna ziua,
    desi nu vreau sa rapesc timpul cuiva, mi as dori niste raspunsuri la “micile” mele probleme..
    Am uter dublu, iar cele doua nu se stie cat comunica,
    totusi ovarul drept mi s-a spus ca arata bine si ca acolo as putea sa sarcina desi la ultimul control avea aspect micropolichistic.
    Am facut o serie de analize pt presarcina au iesit in regula si am primit aprobarea pt a putea incepe sa incerc sa am o sarcina.. si dupa cateva luni bune in care am tot luat acid folic la recomandarea medicului, nu stiu ce sa mai cred..
    in luna august am avut menstruatie normala 4 zile, ciclu regulat de 28-29 zile, iar in septembrie mi a intarziat 5 zile, lucru foarte ciudat pentru mine careia de 6 luni nu i a intarziat mai mult de 1 zi, toate bune dupa 5 zile intarziere mi a venit desi mi s a parut ca are aspect roz deschis a tinut 3 zile si cantitate foarte mica mai ales la sfarsit.. iar acum la o sapt dupa acesta ma tot simt rau .. sunt foarte irascibila si am dureri de burta greata putin de obicei seara si oboseala.
    Mentionez ca in acele 5 zile de intarzire am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative.

Sa sper ca poate fi o sarcina?

Buna seara.
    Daca ciclul a fost regulat si testul de sarcina a fost efectuat la 7 zile dupa ultimul contact neprotejat din perioada fertila, din pacate nu sunteti insarcinata.
    Pentru mai multe detalii ma gasiti pe Medic Chat
    https://app.medic.chat/dr/florin.borgovan

Comentariu

Procesare...
    X