Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ginecologie

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Ginecologie

• Bună ziua , am așa o întrebare. De 1 an de zile încercăm să facem copil. Am mers la doctor pentru mai multe investigații și am primit rezultatul ca prolactina este mărită, atunci am înțeles care era problema. Dar s-a intimplat o minune și am rămână însărcinată în noiembrie( în octombrie am făcut investigațiile).Nu mi-a venit menstruatia deci nici prin cap să îmi treacă ca sunt însărcinată, am crezut ca e altceva la mijloc. Deci de sarcină am aflat în decembrie cind am zis sa fac un test din curiozitate sa fiu sigură ca nu îs( totodată asteptam programarea la ginecolog care trebuia făcută după menstruatia care tot nu venea) .Calculînd am înțeles ca aveam 9-10 săptămîni, m-am programat la medic pentru a confirma sarcina și după 4 zile de la marea veste am avut avort spontan.
      Vreau să știu dacă am pierdut sarcina din cauza prolactinei ? Pentru ca timp de un an nu am rămas și intr-un final sa intimplat dar cu final tragic.
      Se poate intimpla ca sa nu pot ramine însărcina iar o periodata lunga de timp din cauza prolactinei și sa pierd iar sarcina? Ce recomandări aveți pentru mine. Am nevoie de vinamine , investigații suplimentare sau nu.

Bună,ziua sunt însărcinata in 29 săptămâni și în urma analizelor valorile la TGO (14-36 ) și la mine a ieșit 40 valoarea și TGP(0-35) și val.la mine este 44!

Comentariu

Procesare...
    X