Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ovulatia pe partea cu trompa absenta

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Ovulatia pe partea cu trompa absenta

Bună ziua , am 39 de ani , am avut o sarcină extrauterină pe partea dreaptă cu 19 ani în urmă , de ceva vreme am făcut numeroase stimulării ovariene pentru a rămîne însărcinată dar la toate stimulările am ovulat doar cu ovarul drept unde trompa uterină este absentă , întrebarea mea este de ce nu ovulez si cu ovarul stâng ? Vă multumesc anticipat !

Buna Loredana, cate cicluri de stimulare ai facut si cum le-ai monitorizat sa vezi pe ce parte ovulezi?

Se poate ca ovulatia sa fie de 2-3 ori pe o parte si apoi pe cealalta, nu este perfect alternativ 1 la 1.

Chair daca ovulezi pe partea cu trompa absenta, trompa opusa poate uneori capta ovulul.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Am făcut 3 cicluri consecutive cu pastile iar după un an de zile am mai făcut o singuară stimulare injectabil in burtă aceasta din urmă fiind făcută pentru inseminare artificială și am avut 5 ovule pe ovarul drept si doar unul pe ovarul stâng , cei drept am reușit din prima procedură să ramân însărcinată dar in timpul sarcinei am dobândit toxoplasmoză si am pierdut sarcina la 4 luni . In timpul stimulărilor am fost monitorizată ecografic . Va multumesc pentru răspuns !!!

Comentariu

Procesare...
      X