Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Menstruatie 1 singura zi

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Menstruatie 1 singura zi

    buna seara. mii de scz dar am si eu o intrebare dk nu este problema. luna asta mia venit ciclul pe 22 si m a tinut numai o zi sunt foarte confuza pt ca am facut testul de sarcina si mia iesit negativ dar din cate imi spune si mama mea am luat in greutate prea repede. luna trecuta mia venit ciclul pe25 august si ma tinut doar 3 zile luna asta pe 22 si ma tinut o zi sincera sa fiu habar nu am ce sa mai cred sau sa mai fac.

  • #2
    Buna Krys, testul de sarcina se face la 3 saptamani de la contactul sexual sau la 1 saptamana de intarziere a menstruatiei. Daca exista posibilitatea unei sarcini (adica daca ai avut contact sexual neprotejat) va trebui sa repeti testul de sarcina peste cateva zile.

    Caracteristicile menstruatiei pot varia de la un ciclu la ciclu, nu este neaparat ceva de speriat, dar o menstruatie atat de redusa (1 zi) in absenta unei sarcini, poate sugera dezvoltare endometriala suboptima daca se repeta constant.

    Ce varsta ai? Cate Kg si ce inaltime ai? Alte probleme medicale / hormonale? Cum ti-au fost ciclurile menstruale pana acum (regulate, la cate zile, cat ai sangerat etc)?
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • Krys
      Krys comentat
      Editarea unui comentariu
      Buna seara. Am 35 de ani 1.68 inaltime 54 kilograme... Am avut operatie de chist ovarian acum doi ani vam si trimis scrisoarea medicala. Menstruatia mea de obicei tine 4 zile si lam urmarit din iunie.... 1junie pana pe 5 iunie dupa care din 28 iunie pana pe 1 iulie dupa pe 27 iulie pana pe 1 august. Din 25 august pana pe 28 august si ultima pe 22 septembrie pana pe 23 septembrie..

  • #3
    E ok, asteapta menstruatiile urmatoare.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • Krys
      Krys comentat
      Editarea unui comentariu
      Va multumesc mult

  • #4
    - O situație mai mult sau mai puțin similară-

    Buna ziua!Îmi doresc de 3-4ani un bebe insa nu a fost sa fie...Am fost la medic și acum totul este ok.menstra îmi vine regulat pe 29 ale lunii insa luna aceasta a venit pe 4 și a ținut doar o zi.ce părere aveți?Am făcut 3 teste in zile diferite dar nu au ieșit pozitive .

    Comentariu


    • #5
      Buna Ella 91, parere in legatura cu ce?
      Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

      Comentariu


      • Ella 91
        Ella 91 comentat
        Editarea unui comentariu
        Este posibil sa fii rămas însărcinată și să nu îmi iasă la test? Mulțumesc!

    • #6
      Am omis sa va spun că mi-a întârziat 5zile.

      Comentariu


      • #7
        Testul de sarcina se face la 3 saptamani de la ultimul contact sexual sau la o saptamana de intarziere a menstruatiei daca doresti un rezultat real.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

        Comentariu


        • #8
          Buna ziua mă numesc Crina ...am și eu o problemă , mi-am scos steriletul acum 3 luni și după ce l-am scos ciclul nu îmi mai curge cu curgea înainte mă ține 4 -5 zile acum nici 2 zile ...eu nu mă protejez pt că vreau sa fac un bebe da nu sunt însărcinată pt că am făcut testul de sarcina și nu sunt ...as dori să știu dacă e ceva grav!!!

          Comentariu


          • #9
            Buna Crina, va trebui sa faci o ecografie in jurul zilei 14 a ciclului sa vezi ce grosime are endometrul.
            Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

            Comentariu


            • #10
              buna seara am si eu o intrebare.
              Nu am o mestruatie fixa dar luna asta mi-a venit pe data de 8 si ma tinut doar 1 zi jumatate,oare sa ma astep la o sarcina!?Mentionez am deja 2 copii!

              Comentariu


              • #11
                Buna Serban Narcisa, durata menstruatiei nu poate prezice viitorul unei sarcini, prezenta sau absenta ei. Pentru asta e nevoie de test de sarcina.
                Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                Comentariu


                • #12
                  Buna seara. Am perdut o sarcina de 5 saptamani am fost la control dupa 3 luni si totul e bine. Dar dupa 2 luni ciclu menstrual este schimbat ,culoare,vascozitate,crampe , imi tine putin, adica 2 zile. Dupa 2 zile iar mai am scurgeri maro. Nu stiu ce sa mai cred ma puteti ajuta cu un sfat ? Multumesc!

                  Comentariu


                  • #13
                    Buna Celina , imi pare rau pentru pierderea sarcinii. Cum a fost tratata (chiuretaj, medicamente sau fara nimic)? Ai avut infectie dupa avort (secretii mirositoare, colorate anormal etc)?
                    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                    Comentariu


                    • #14
                      Buna ziua! Menționez ca am menstruația regulata, dar luna aceasta mi-a venit doar o zi și nu înțeleg cauza! Nu am avut niciun contact și îmi e teama sa nu fie o cauza gravă. Am 21 ani

                      Comentariu


                      • #15
                        Buna Nicoleta. , nu e neobisnuit sa ai cate o menstruatie diferita ocazional. Daca exista posibilitatea unei sarcini va trebui sa faci un test de sarcina.
                        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X