Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Menstruatie neregulata, oboseala si sani mariti

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Menstruatie neregulata, oboseala si sani mariti

Buna ziua numele meu este adina am 19ani si menstruatia mia venit prima data la varsta de 14ani si nu mia venit regulat dupa inceperea vietii sexuale sa reglat acum din ianuarie de pe 4nu mia mai venit am facut un test in februarie pe 4 si a esit negativ iar acu pe 28martie mia venit inainte cu doua sapt am avut ameteli stari de oboseala si dureri de sani acum sanii sunt mariti mananc mult si am inceput sa iau in greutate urinez des . Tin sa mentionez ca sia dat drumul in mine de pe2ianuarie mereu deci nu neam pazit

Buna Adina, daca ai fi ramas insarcinata in urma contactului din 2 ianuarie testul de sarcina ar fi pozitiv acum.

Exista perioade in care menstruatia poate deveni neregulata fara o cauza tratabila. Nu e nimic urgent.

Referitor la urinatul des, mergi la medicul de familie pentru a exclude o infectie urinara in caz ca persista sau ai si alte simptome sugestive.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Buna seara! IAm avut si eu aceste simptome. Pe 13 februarie m-am jucat cu prietenul meu ( am incercat sa o introduca dar nu a reusit pt ca durea si am lasat-o balta), virgina fiind mi-a intarziat ciclul menstrual. Am facut 3 teste de sarcina si au iesit negative, este posibil sa-mi intarzie de la stres? Mi-a venit ciclul dupa 1 luna de intarziere si a venit normal (5-6 zile). Urinez des, sanii ii simt plini.. Dupa ce mi-a venit ciclul am mai facut un test de sarcina si a iesit negativ. Mai exista vreun risc de sarcina? ma simt tot nelinistita

Comentariu

Buna IulianaV, nu esti insarcinata. Stresul poate fi considerat cauza dereglarii ciclurilor menstruale daca se exclud celelalte cauze de intarziere a menstruatiei.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Procesare...
        X