Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sperma in lichidul pre-ejaculator

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Buna Xandra, nu e imposibil.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

    Comentariu


    • #77
      Buna ziua, prieteni mele trebuia sa ii vina ciclul in următoarea zi iar noi am întreținut relații sexuale si prezervativul era expirat, am văzut asta dupa, de ejaculat nu am ejaculat, dar ciclul tot întârzie cam de o săptămana, exista șanse sa fi ramas însărcinată ?

      Comentariu


      • #78
        Salut Razvan, orice contact sexual, indiferent de cat e de protejat sau cand are loc poate duce la o sarcina. Nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura. Daca intarzie menstruatia trebuie sa faca un test de sarcina cu toate ca e improbabil sa fi ramas insarcinata.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

        Comentariu


        • #79
          Bună ziua.. Aș vrea să vă adresez o întrebare referitoare la lichidul prespermatic.
          Pe 26 august, Eu și prietenul meu eram la mare. Am intrat amândoi în apă și am început să ne jucăm, m-a luat pe sus, m-a tinut în brațe, iar la un moment dat a introdus-o foarte puțin.. (eram în perioada ovulatiei))
          În seara aceea am avut și primul contact sexual, protejat.
          Azi ar fi trebuit să-mi vină menstruația, dar nu mi-a venit.. Este posibil sa aibă legătură cu acel lichid?
          Ţin sa menționez că prietenul meu nu a avut niciun act sexual înainte, nici masturbare și a urinat înainte..

          Comentariu


          • #80
            Buna Alex44452, e aceeasi tema discutata deja in cateva zeci de mesaje. Daca intarzie menstruatia 1 saptamana se face test de sarcina indiferent de circumstante atata timp cat a existat contact sexual.
            Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

            Comentariu


            • #81
              Buna seara , as dori sa stiu care este posibilitatea sa fiu insarcinata . Am avut ciclu de pe 27 pana pe 31 , pe 2 august am intretinut relatii intime cu prietenul meu neprotejate , vreau sa precizez ca din cate stiu nu eram im perioada fertila si nici nu a ejaculat inauntru . Pilula de a doua zi am luat-o la trei ore dupa act , pentru ca voiam sa fiu eu suta la suta sigura ca o sa pot evita o sarcina nedorita momentan . Acum voiam sa stiu care sunt sansele sa fiu insarcinata ?

              Comentariu


              • #82
                Buna Gratziela, daca ai luat pilula de a 2-a zi pentru, citez, 'pentru ca voiam sa fiu eu suta la suta sigura ca o sa pot evita o sarcina' ce rost mai are intrebarea 'care sunt sansele sa fiu insarcinata'?

                Nu exista nici o metoda contraceptiva 100% eficienta, dar din ce ai descris riscul unei sarcini e infim.
                Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                Comentariu


                • #83
                  Buna ziua! Timp de un an si jumatate nu am mai avut niciun contact. Saptamana trecuta m am culcat cu prietenul meu si a fost neprotejat,insa nu a ejaculat in mine,iar el a incercat si metoda coitului intrerupt. Eram cu 3 zile inainte de ovulatie. Acum sunt balonata,iar ovarul drept este inflamat,sau cel putin eu asa simt la palpare si pe langa acest lucru,am si scurgeri abundente. Care poate fi cauza? Poate fi vorba de o sarcina?

                  Comentariu


                  • #84
                    Buna Ingrid Popescu, mi-e greu sa cred ca iti poti palpa singura ovarul.
                    Sarcina nu are simptome asa de devreme.
                    Faptul ca ai 'scurgeri abundente' sugereaza ca ai o infectie vaginala.
                    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                    Comentariu


                    • #85
                      Buna seara domnule doctor.. am facut pentru prima data sex anal cu prietenul meu. Am folosit lubrifiant dar contactul a fost neprotejat. El nu a ejaculat. Exista riscul sa raman insarcinata ? (Sunt virgina) penisul nu a atins zona vaginala. Exista riscul sa fi ajuns ceva prin intermediul lubrifiantului? Sunt destul de ingrijorata.. multumesc anticipat

                      Comentariu


                      • #86
                        Buna 7Alexandra7 , mi-e imposibil sa stiu ce ati facut voi, dar daca ai orice dubii va trebui sa faci un test de sarcina la 3 saptamani.
                        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                        Comentariu


                        • #87
                          Salut, am si eu o intrebare, daca am intretinut relatii sexuale cu partenera(fara prezervativ), nu am ejaculat nici atunci si nici in ultimele 2 zile, dupa calculele noastre ovulatia se terminase cu o zi in urma, sunt sanse mari sa apara o sarcina din cauza lichidului pre-ejaculator? Astept raspuns, Multumesc anticipat!

                          Comentariu


                          • #88
                            Salut Alexandru1995 , riscul nu e mare nicicand, dar si un risc mic de 1% daca esti fix tu cel 1 din 100 e relevant. Acelasi raspuns ca si pentru zecile de intrebari anterioare din discutia asta.
                            Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                            Comentariu


                            • #89
                              Buna ziua , in prima si a doua zi dupa menstruatie, am avut contact sexual cu prietena mea , folosind metoda coitus si lubrifiant. Credeti ca ar putea ramane insarcinata?

                              Comentariu


                              • #90
                                Buna Ziula Domnule Dr. as avea o intrebare am facut contact sexual cu prietena mea prima oara protejat nu s-a rupt prezervativul nimic, nu am ejaculat in ea,dupa am urinat si m-am sters iar dupa am facut din nou contact sexual dar neprotejat nu mi-am dat drumul in ea,tin sa precizez ca ciclul trebuia sa ii vina pe 26 iar astazi este in data de 31 este vre-o sansa sa fie insarcinata? Multumesc , tin sa mentin nu are ciclul regulat.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X