Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sperma in lichidul pre-ejaculator

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #31
    menstruatia ar trebui sa apara pe 9. si de 2 zile simt usoare crampe abdominale si sanii putin durerosi,exact ca inainte de menstra, sa anunte acestea venirea menstruatiei, daca testul dupa 8 zile de la contact a iesit negativ? banuiesc, ca daca eram la ovulatie in timpul actului, si lichidul pre-ejaculator ar fi ajuns la mine, dupa 8 zile, ar fi aparut cea de-a doua linie macar pala,sau putin vizibila, dar nu a aparut deloc.
    Ultima editare de Maria4; 02.apr.2016, 21:08.

    Comentariu


    • #32
      Maria, toate simptomele pe care le descrii sunt nespecifice, nu pun diagnosticul si nici nu exclud sarcina. Citeste articolul despre tesul de sarcina sa intelegi de ce trebuie facut cand trebuie facut.
      Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

      Comentariu


      • #33
        Multumesc mult pentru raspunsuri,o sa citesc si articolul. ieri si azi am avut scurgere maronie deschisa, si ma doare putin burta si sanii, dar observ ca aceasta scurgere maronie deschisa provine doar dintr-un ovar, cred ca menstruatia o sa apara.
        Ultima editare de Maria4; 04.apr.2016, 16:19.

        Comentariu


        • #34
          eu tot timpul am avut cu cateva zile inainte de menstruatie scurgeri maronii deschise,pana ce aparea sangerarea propriu zisa.nu stiu ce sa mai cred, parca mintea mea refuza sa creada ca este vorba de sarcina,deoarece imediat cum s-a auzit sunetul de la ruptura ne-am oprit in secunda 2-3, nu am continuat nimic, ne-am uitat si era doar o gaurica, nu se sfasiase prezervativul, ejaculare nu a existat inainte cu cateva zile, a fost vorba doar de lichid pre-ejaculator pe prezervativ, dar nu stiu cate sanse ar fi avut sa iese atat de rapid pe acea gaurica. ceea ce mi se intampla acum seamana cu ce mi se inatmpla inainte de menstruatie cu cateva zile. din aceste cauze,parca mintea refuza sa creada ca este vorba chiar de o sarcina.

          Comentariu


          • #35
            Acum chiar nu mai inteleg nimic, din ce m-am informat eu, menstrautia vine dintr-un ovar o luna si din celalalt o luna, ieri am vazut ca aceste scurgeri maronii vin din ovarul drept, azi observ ca vin din ovarul stang. ce inseamna asta?

            Comentariu


            • #36
              Maria, sunt informatii de bun simt pe care ar trebui sa le stii ca femeie, mai ales daca esti activa sexual.

              Menstruatia vine din uter, nu vine de la ovare. E mucoasa care se desprinde din interiorul uterului daca nu se instaleaza o sarcina. Citeste despre ciclul menstrual si ovulatie.
              Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

              Comentariu


              • #37
                Buna ziua, aceste informatii le stiu, stiu ca menstruatia vine din uter, dar din cate m-am informat eu,am inteles ca aceasta este eliberata din uter, de un ovar intr-o luna si de celalalt in urmatoarea luna, asa scria clar in articolele pe care le-am citit.va rog scuzati-ma ca va stresez, dar imi este teama, deoarece imi doresc un copil,evident, numai ca nu il pot avea acum din anumite probleme medicale,de-asta tot incerc sa evit o sarcina acum. prin ce mi-ati spus dvs. "E mucoasa care se desprinde din interiorul uterului daca nu se instaleaza o sarcina." trebuie sa inteleg ca aceste scurgeri usor maronii, arata ca sarcina nu s-a instalat si va aparea menstruatia?
                Ultima editare de Maria4; 05.apr.2016, 18:05.

                Comentariu


                • #38
                  Sunt informata despre multe aspecte ginecologice,deoarece m-a intersat acest aspect ginecologic si este important pentru mine sa stiu ce se intampla in organismul meu. numai ca acum totul mi se pare suspiciune, v-am zis ca imi doresc un copil pe viitor, dar acum nu-l pot avea din anumite probleme medicale, si ma sperie faptul ca s-ar fi putut ajunge la sarcina chiar si in conditiile pe care vi le-am prezentat,existente teoretic, dar practic tind catre 0, din teama si frica, o iau putin paranoia.

                  Comentariu


                  • #39
                    Buna ziua! am nevoie de un sfat D-le Dr. Am avut contact sexual neprotejat cu partenera insa nu a avut loc ejacularea, a fost mai mult o joaca, penetrarea propriu-zisa a fost de foarte putin timp. Ulterior am aflat ca partenera era in perioada fertila, mai exact cu o zi inainte de ziua ovulatiei.Ce parere aveti cu privirea la posibilitatea aparitiei unei sarcini? Multumesc

                    Comentariu


                    • #40
                      Maria, ovulatia are loc la nivelul ovarelor, teoretic alternativ, practic pot fi 2-3 luni consecutive pe aceeasi parte. menstruatia e un proces total diferit de ovulatie, te rog citeste articolele pe care ti le-am recomandat inainte sa mai intrebi altceva.

                      stratu123, toata discutia anterioara e despre acelasi subiect.
                      Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                      Comentariu


                      • #41
                        Buna ziua!am o nelamurire. in aceasta dimineata am intretinut relati sexuale cu iubitea mea si la un moment dat mi-a alunecat prezervativul pana la jumatatea penisului, mentionez ca nu am ejaculate.sunt sanse ca ea sa ramana inscarcinata de la acel lichid seminal? (daca ar fi curs sa zicem pe langa?,nu imi dau seama daca era de la mine sau de la ea.) metionez ca menstruatie trebuie sa ii vina cam pe 16-19 sa zicem.

                        Comentariu


                        • #42
                          Salut andrei, teoretic exista riscul unei sarcini, practic e aproape de 0. Orice penetrare vaginala poate duce la o sarcina, chiar si cu prezervativ, cu atat mai mult daca apar complicatii.
                          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                          Comentariu


                          • #43
                            Buna seara.Am o intrebare,Daca am intretinut un act sexual dupa doua zile de la ovulatie iar in timpul actului a cazut prezervativul continuand actul pentru cateva minute fara el,exista riscul unei sarcini datorate lichidului prejaculator,deoarece ejacularea a avut loc afara?Mentionez ca de la incident am avut doua cicluri menstruale.Va multumesc.

                            Comentariu


                            • #44
                              Buna ziua domnule doctor, am intretinut (oarecum) relatii sexuale cu prietena mea, am vrut sa ne incepem viata sexuala dar nu am putut din cauza ca a durut-o prea tare dar totusi am facut dragoste oarecum, prima data am incercat cu un prezervativ si nu pamrea am putut, ea nu lrea secreta acel lichid iar prezervativul nu mai era lubrifiat, apoi am facut-o fara prezervativ, am reusit sa facem ceva, bineinteles mi-a iesit lichidul preejaculator, apoi am folosit din nou un alt prezervativ, am ejaculat, apoi am schimbat prezervativul, nici unul din ele nu s-au rupt. Inainte cu o ora si ceva m-am masturbat si imi e foarte frica sa nu cumva sa fie vorba de o sarcina, cam care sunt sansele? Multumesc
                              Ultima editare de Tudor9; 20.aug.2016, 19:43.

                              Comentariu


                              • #45
                                Buna alexandra666, daca ai avut 2 cicluri menstruale e improbabil sa fi ramas insarcinata.

                                Tudor9, sansele sunt relativ mici, dar niciodata 0. Vezi articolul despre am ramas insarcinata daca...
                                Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X