Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

adenocarcinom bine diferentiat cu grad jos de malignitate infiltrativ, 8140/3

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• adenocarcinom bine diferentiat cu grad jos de malignitate infiltrativ, 8140/3

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Untitled1.png 
Afișări:	1 
Mărime:	163,1 KB 
ID:	7237

Ce inseamna aceasta?​

imolatoth, adenocarcinomul este o forma de cancer, dar va trebui sa revii cu mai multe detalii daca doresti mai multe informatii.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

am primit aceste analize stie cineva ce inseamna fragmente parietale cu inflirtate neoplazice de adenocarcinom slab diferentiat cu patern solid si acinar

Comentariu

Buna seara mi am facut curaj sa intru aici si sa mi scriu durerea care Mi a schimbat viata. Eu locuiesc in Suedia si in Urma cu 6 luni am about niste dureri îngrozitoare,am ajuns la urgentă cu febra foarte mare dureri in piept in spate,frisoane.Au descoperit ca aveam apa la plămâni,infecție foarte mare in corp și o tumora in piept,tumora au spus ca este foarte rară ca nu a au mai întâlnit cu așa ceva.Este un sarcom și se numește “inflamatory miofibroblastic tumore”așa mi au spus ei in engleză.in timpul acestor 6 luni am fost mereu in spital cu infecție cu apa la plămâni,am stat mereu pe antibiotic,cu drena pentru scoaterea apei tot timpul situația se inrautateste.Ei mi au spus ca tumora este poziționată foarte prost adică între cele mai importante vase ale inimii,pe aorta și ei au spus ca este risc sa ma opereze pentru Ca as putea muri pe masa de operații.De aceea am început tratamentul cu Tabletele Xalkori,sperând ca tumora sa se micșoreze și sa reușesc a ma opera,medicii de aici au foarte multe opinii uneori nu știu ce sa ma cred.Au spus ca și dacă ma vor opera nu vor putea sa ia tot,și ca vom continua cu radio terapie după.Va rog dacă ați întâlnit caz ca al meu sau dacă Cunoaște-ți ceva despre Răspundeți -mi și mie.Daca ați auzit alte clinici sau orice,Va Mulțimesc mult,Doamne ajuta!!!

Comentariu

Procesare...
        X