Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tratament cu Macmiror pentru candidoza in timpul sarcinii

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Tratament cu Macmiror pentru candidoza in timpul sarcinii

Buna ziua, domnule doctor.
    Am 36 de ani si o fetita de 11 luni obtinuta printr-o procedura fiv.
    In luna iunie am descoperit o candidoza, pe care am tratat-o cu ovule macmyror si spalaturi intravaginale cu femigin, din 21 iunie, timp de 12 zile. 20 iunie a fost ziua ovulatiei confirmata ecografic.
    In luna iulie, pe 10, am descoperit ca sunt insarcinata, spontan, valori beta: sambata, 1033 iar luni 2467.
    Intrebarea mea este: in ce fel afecteaza tratamentul facut embrionul? Este posibil sa fie deja o sarcina compromisa sau pot sa o pastrez?
    Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.
    Va multumesc frumos.

Buna leticia, felicitari pentru sarcina!
    Este foarte improbabil ca tratamentul mentionat sa fi afectat sarcina.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Multumesc mult de tot, domnule doctor! Sper sa fie bine pana la capat!
      O zi frumoasa.

Comentariu

Buna ziua, as dori un sfat pentru ca sunt îngrijorată, la doua zile de la fecundarea ovulului am utilizat un ovul macmiror (contraindicat) ca sa calmez o candidoza. Am compromis sarcina ? Mulțumesc

Comentariu

Buna 123 , nu ai compromis-o.
          Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Bună ziua, domnule doctor! Sunt însărcinată si la 29 săptămâni, la analize mi-a ieșit candida. Domnul dr mi-a prescris tratament cu ovule Macmiror complex timp de 12 zile ( un ovul la 48 ore) deși am citit pe prospect că sunt interzise în sarcină. Pot afecta aceste ovule sarcina? Mulțumesc și aștept cu interes răspunsul dvs!

Comentariu

Procesare...
            X