Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Durerea abdominală in sarcina

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Durerea abdominală in sarcina

Bună seara, am și eu o întrebare, am avut o sarcină extrauterina cu 7ani în urmă, acum am făcut un test de sarcină și a ieșit pozitiv, problema e ca am dureri abdominale în partea dreapta unde trompa e bună, e posibil să fie iarăși o sarcină extrauterina?

Buna Ingaciocan37@gmail.com , exista multe cauze posibile pentru durere in sarcina. Faptul ca ai avut o sarcina extrauterina inseamna ca in sarcinile viitoare ai un risc mai mare de a avea o noua sarcina uterina. Va trebui sa te vada un medic ginecolog pentru a putea avea un diagnostic.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Buna seara, si eu ma confrunt cu dureri abdominale de la 3 saptamini de sarcina. Atunci depistase o hematoma de 12,9mm care a disparut la 9 saptamani. Acum sunt in a 12 saptamana, iar durerile ma chinuie in continuare. Sunt epuizata. Clar ca am urmat tot felul de medicamente inzadar. Nu mai stiu ce sa fac...

Comentariu

Buna Rogova , daca au fost excluse alte cauze acute singura optiune e tratamentul cu antialgice pe perioada sarcinii. Test de urina ai facut pentru a exclude o infectie urinara? Daca era ceva acut de la 3 saptamani devenea mult mai grav pana la 12 saptamani, deci faptul ca nu a progresat e imbucurator.
        Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

• Rogova
          Rogova comentat
          Editarea unui comentariu
          Da, am facut toate analizele, sunt bune. Acum 3 zile observ ca ma doare doar dupa pranz pana seara. Poate e un semn bun. Va multumesc mult pentru raspuns!
      Procesare...
      X