Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mancarimi in zona intima, secretii de culoare rozalie si alb galbui

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Mancarimi in zona intima, secretii de culoare rozalie si alb galbui

Buna seara! Ultima data cand am fost in perioada de menstruatie a fost pe data de 21 decembrie iar acum inainte de de perioada de menstruatie am inceput sa am mancarimi in zona intima, secretii de culoare rozalie vizibile doar pe harita igienica si secretii alb galbui , sunt foarte speriata , sanii sunt mai tari ca de obicei si ma dor . Sex am facut neprotejat dar fara ejaculare in vagin sau in jurul acestuia , in ultimul act sexual am avut si dureri usoare . Va rog sa ma ajutati ! Am citit pe internet tot felul de articole legate de sarcina sau anumite infectii . Va multumesc!

Buna Claudia432 , secretiile roz nu sunt neobisnuite in preajma menstruatiei, cele alb-galbui pot sugera o infectie daca sunt insotite de mancarimi. Pentru asta ai nevoie de un consult ginecologic si examen / cultura din secretia vaginala. Nu ai cum sa primesti un diagnostic pe internet, indiferent de cate articole citesti. Te rog nu mai folosi cuvinte din sfera 'urgent'.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

• Georgiana0811
      Georgiana0811 comentat
      Editarea unui comentariu
      Buna seara! In urma cu 4 luni am avut o secretie abundenta, am mers la medic si am facut testul papanicolau. Rezultatul a fost infectie cu gardnerella. Doamna doctor mi-a prescris urmatorul tratament: 6 zile ovule zifex, apoi un ovul cu gynophilus (iar peste o saptamana sa iau al doilea ovul cu gynophilus) si crema macmiror pentru mine si partener. Am urmat tratamentul, situatia nu s-a imbunatatit, iar doamna doctor mi-a spus sa repet cultura (de partener nu a mai zis nimic). Am repetat-o doar eu, dupa terminarea tratamentului am mai avut cateva zile acea secretie, apoi a disparut complet. O luna de zile nu am avut contact sexual (exact luna in care ma simteam bine si secretia disparuse), apoi dupa contactul sexual, a doua zi a reaparut si persista. Si partenerul doreste sa faca mai multe investigatii, nu stim de unde provine problema. Ma puteti ajuta, va rog, cu un sfat? Bineinteles ca voi merge din nou la medic, insa m-ar ajuta si parerea dvs. Va multumesc!
Procesare...
X