Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Scurgeri maronii prelungite(3 saptamani) in locul menstruatiei

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Scurgeri maronii prelungite(3 saptamani) in locul menstruatiei

Buna ziua,
    Am 29 de ani,un ciclu regulat 28/29 zile , cezariana acum 1 an si 8 luni ,alaptez si in prezent,menstruatia a inceput dupa 3 luni de la nastere.
    Problema este urmatoarea: pe data de 2.12.18 am avut menstra timp de 6 zile (normala) ,in noiembrie ne-am protejat cu Contracept-M ( maxim 4 supozitoare utilizate toata luna.In 27.12 am fost la control ginecologic unde mi s-a spus ca ovulez si ca am un folicul de 3.3 cm ce se va sparge fara tratament si mi s-a recoltat papanicolau.In 28.12 am avut contact neprotejat,in 30.12 am avut 2 picaturi de culoare rozalie,incepqnd cu 31.12 am avut zilnic cate 2/3/5 picaturi maronii si la 2/3 zile cate un cheag sub forma unei ate groase.
    Fara dureri.
    Am facut doua teste de sarcina --negative,am facut analiza hcg -negativa 0.01
    In 10.01 am fost la un alt control unde mi s-a spus ca am multi foliculi mici si unul de 1.6 cm pe ovarul drept ,progesteron scazut si endometru subtire de 7.94 ,mi s-a recomandat orgametril (20 zile) ptr a oprii sangerarea. Inca nu am inceput tratamentule.In 12 si 13 am avut contacte neprotejate din dorința de a mai avea un copil.Ieri 14.01 am avut o sangerare unpic mai mult cantitativ si usor mai rosiatica apoi iar s-a schimbat in 3/5 picaturi maronii.
    azi am facut test de ovulatie si mi-a iesit o linie pronuntata si alta usor vizibilia.
    Ce ma sfatuiti pana la urmatorul control si pana primesc rezultatul la Papanicolau.
    Multumesc!

Nici o parere??

Comentariu

Procesare...
    X