Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Însărcinată sau nu ?

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• IORALE
    a creat un topic Însărcinată sau nu ?

Însărcinată sau nu ?

Buna seara domnul doctor va rog frumos sa ma ajutați cu un raspuns la intrebarea mea sa va povestesc puțin pe scurt istoricul meu: penultimul Cm 24 decembrie ultimul Cm 27 ianuarie iar 27 februiare trebuia sa fie următorul si nu a mai venit deci 9 zile întârziere am facut test acum 2 zile si negativ menționez ca contact am avut pe data de 11 februiare 13 februiare si ultimul 21 februiare oare sa fi ramas la ultimul contact si am facut testul prea devreme?

• Dr. Borgovan
    a răspuns
    Buna seara.
    Daca menstruatia venea regulat ( ca interval si ca durata) de fiecare data, atunci putem sa presupunem ca e oprita in evolutie.
    Daca doriti sa fiti sigura, puteti face beta-HCG in dinamica (0-48 h) din sange sau ecografie endovaginala peste 10 zile. Altceva nimic, doar acid folic 1mg pe zi (pentru eventualitatea in care e in evolutie).

Lasă un comentariu:

• madalinamihaela
    a răspuns
    buna seara am si eu o problema daca ma puteti ajuta sunt insarcinata in 5 saptamani dar nu se vede embrionul decat sacul ultima menstruatie a fost pe data de 12 12 2019 credeti ca ar putea fi o sarcina oprita din evolutie ?multumesc

Lasă un comentariu:

• Biabianca
    a răspuns
    Buna ziua domnule doctor,luna trecuta mi-a venit menstruația pe data de 19,iar luna aceasta a întârziat cu 7zile și mia venit astăzi o sângerare rozalie.am și stări de somnolenta puternice,și dureri de cap..menționez că nu iau anticoncepționale nici soțul meu nu folosește prezervativ și nu își dă drumul in mine este posibil să fiu însărcinată chiar și așa?

Lasă un comentariu:

• Biabianca
    a răspuns
    Buna ziua domnule doctor,luna trecuta mi-a venit menstruația pe data de 19,iar luna aceasta a întârziat cu 7zile și mia venit astăzi o sângerare rozalie.am și stări de somnolenta puternice,și dureri de cap..menționez că nu iau anticoncepționale nici soțul meu nu folosește prezervativ și nu își dă drumul in mine este posibil să fiu însărcinată chiar și așa?

Lasă un comentariu:

Procesare...
X