Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sangerari inainte de menstruatie

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sangerari inainte de menstruatie

Buna seara,ma numesc Silvia am 32 ani si am o problemă care mă cam sperie.in luna iulie am avut menstruatia pe data de 9,următorul ar trebui să îmi vina pe data de 6 august..pe data de 27 iulie am inceput sa am scurgeri roz foarte putine si rare,tin sa precizez ca am contact neprotejat pt ca vrem un copilaș.pana astazi in prezent 4 august scurgerile nu s-au oprit.am dureri de burta usoare scurgeri dimineata..ar trebui să mă îngrijoreze?

Buna seara.
    E posibil sa fie de la contactul sexual, uneori poate fi usor traumatic. Ca sa ramaneti insarcinata , daca aveti ciclu regulat, atunci ar trebui sa aveti contact sexual intre ziua 12 si ziua 16 a ciclului menstrual, ceea ce insemna ca pe data de 27, nu era chiar perioada potrivita pt a obtine un copil.
    Pentru mai multe detalii ma gasiti pe aplicatia Femyo
    https://app.medic.chat/dr/florin.borgovan

Comentariu

Bună ziua am 34 ani am suferit un chiuretaj pt o sarcina oprita in evoluție, la control mi s a spus ca au rămas resturi și trebuie sa iau tablete de Topogyne una intravaginal mi spus sa pun, am pus de 24 de ore nu am nici un simptom nici sangerare nimic, e ok? Nu l am pus bine.. Pus în vagin deși era tableta orală dar asa mi s spus? De ce nu am nimic?Mulțumesc, as dori un răspuns

Comentariu

Postat în original de Ninacorina Vezi post
        Bună ziua am 34 ani am suferit un chiuretaj pt o sarcina oprita in evoluție, la control mi s a spus ca au rămas resturi și trebuie sa iau tablete de Topogyne una intravaginal mi spus sa pun, am pus de 24 de ore nu am nici un simptom nici sangerare nimic, e ok? Nu l am pus bine.. Pus în vagin deși era tableta orală dar asa mi s spus? De ce nu am nimic?Mulțumesc, as dori un răspuns
        E in regula. Topogyne se putea lua si intravaginal si oral. Probabil era colul spastic si se va evacua in viitor continutul din uter sau nu a mai ramas mult continut intrauterin.
        https://app.medic.chat/dr/florin.borgovan

Comentariu

Procesare...
        X