Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Menstruatie neregulata si spotting

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Menstruatie neregulata si spotting

Buna ziua! Am 20 de ani, iar de 2 luni nu mai am menstruatie normala. In aceste doua luni , in loc de menstruatia normala, am scurgeri in cantitate destul de scazuta, pete rosii, sau maronii zilnice care dureaza in jur de 7 zile. ciclul meu a fost de cand ma stiu neregulat, (inainte dura cam 4 zile si era destul de abundent in comparatie cu ce se intampla acum) dar acum ma sperie aceste pete. Ciclul normal era insotit de dureri , acum nu simt niciun fel de durere sau discomfort. Nu se pune problema unei sarcini, nu am avut pana acum niciun contact sexual. Sunt frecvente astfel de cazuri? La ce sa ma astept? Va multumesc!

Buna Mada20, ciclurile menstruale neregulate cu diferite tipare de sangerare/secretii sunt relativ frecvente in populatia generala si nu constituie o urgenta medicala. Poti merge la un consult ginecologic pentru evaluare, exista tratamente pentru rezolvarea lor.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

• Anca24
      Anca24 comentat
      Editarea unui comentariu
      Buna ziua.Am 24 ani si am doua nasteri prin cezariana după care mi-am legat trompele. Ciclul nu este regulat o luna nu imi vine trei imi vine, in fine dar luna aceasta knd mia venit ma durut ovarele operația si cand am mers la baie erau numai bucăți mici de carne (erau ca matele la găină asa aratau).Ce se întâmplă cu mine?

• Laurentiu Craciunas
      Editarea unui comentariu
      Anca24, probabil a fost o menstruatie mai abundenta si endometrul s-a desprins in bucati mai mari.

Buna ziua am 25 de ani am 2 nasteri naturale am vreo 2 ani si un pic de cand folosesc anticoceptionale si nu am avut probleme pana luna trecuta ma tinut ciclul o zi si un pic si luna aceasta tot la fel,am facut test de sarcina si miau iesit negativ ce as putea sa am astept un raspuns cat se poate de repede

Comentariu

Procesare...
    X