Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Scurgere vaginala anormala

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Scurgere vaginala anormala

Buna seara ! Astazi am avut dureri in zona pelvina, dureri asemanatoare cu cele din perioada CM. Am observat ca am o scurgere vaginala maronie, care nu este in cantitati mari. Ultimul CM l-am avut la data care trebuia (24.06-28.06), insa intr-o cantitate mai mica decat de obicei. Tinand cont ca au trecut 10 zile de la CM, nu cred ca aceasta scurgere este normala...m-ati putea ajuta va rog cu un sfat ? as vrea sa stiu totusi care ar putea fi cauza...

Buna Alina, cauzele posibile sunt multiple si e imposibil sa fie diagnosticate pe internet. Am scris un articol cuprinzator despre sangerari vaginale anormale pe care te invit sa-l citesti.
    Primeste raspuns RAPID la intrebarea ta despre ginecologie aici: link.

Comentariu

Multumesc frumos pentru raspuns ! Credeti ca ar putea fi vorba despre o sangerare de nidatie ? Astazi am avut in continuare aceasta secretie maronie, care s-a transformat intr-o usoara sangerare...am facut un test de sarcina care a iesit negativ, dar rezultatul poate fi relevant acum ?

Comentariu

Am uitat sa precizez ca am tinut o cura de slabire cateva zile nu am putut sa continui cu regimul deoarece era mult prea drastic si mi s-a facut rau. Ar putea afecta asta organismul si in ceea ce priveste secretia de hormoni ?

Comentariu

Problema este ca sunt nevoita sa plec pana pe data de 22, si nu voi putea ajunge pana atunci la un control ginecologic...sper sa nu fie prea tarziu

Comentariu

Sangerarea de nidatie e o posibilitate, desi de obicei e rozalie, nu maro.
            Putin probabil ca dieta sa fi avut efecte asupra ciclului menstrual asa repede.
            Nu e o urgenta, poti astepta pana pe 22.

Comentariu

Multumesc frumos o sa merg la un control cat de repede posibil.

Comentariu

Bună seara! Am și eu câteva nelămuriri în legătură cu o posibila sarcina... ultimul CM l-am avut pe data de 22 iulie de vreo 3 zile (cu aproape o săptămână înainte de menstruatie) mă confrunt cu o sângerare ușoară roz-roșiatică câteva pete pe chiloți. .relații sexuale am avut și în zilele 3 și 4 când de altfel era și ovulația,dar țin sa specific ca nu a ejaculat în interior. Am stări de voma foarte dese și amețeli.Poate fi vorba despre o sarcina sau este decât o schimbare hormonala, sau eventual o infecție, răceala. .Va rog sa mă ajutați cu un răspuns! Va mulțumesc!

Comentariu

Buna Laylalivia, nu pot sa-ti spun exact, ar insemna sa ghicesc. Trebuie sa faci un test de sarcina, iar daca e negativ mergi la ginecolog pentru examen / cultura din secretia vaginala pentru a diagnostica o eventuala infectie.

Comentariu

Buna seara , pe 27 iulie am avut CM ma tinut 2 zile ,de atunci am intretinut relatii sexuale cu sotul meu care nu ejaculeaza in mine niciodata , se retrage repede , am stari de greata si varsaturi dar nu prea pot sa vomit , oboseala ma simt foarte molesita , simt burta ca e foarte grea , ma inteapa sub abdomen ma si doare abdomenul si stanga - dreapta ,balonare aceasta nu prea dispare cand si cand , diaree dar cateodata nu pot sa fac nimic , urinare foarte des cate putin , pofta de tot ce vad dar ce imi placea cum ar fi sarmalele mia fost sila de ele acum . pana pe 23 luna aceasta mia venit in prima zi foarte putina sangerare roz- rosiatica, din a doua zi a mai inceput sa curga cate ceva si niste mici dar foarte mici chegulete 2,3 , ma tinut aproape 4 zile in total sa zic , ca sa umplut un absorbant in aceste 4 zile , ce sa fie , astept o parere. Multumesc !
                    Ultima editare de maritza; 27.aug.2016, 03:20.

Comentariu

Tot eu sunt . ( maritza) . am uitat sa precizez ca am fct un test de sarcina si a iesit negativ , dar mie mi se parea ca mai era foarte putin vizibil rosu asa pe test , ori mi sa parut

Comentariu

Buna maritza, doar testul de sarcina iti poate spune daca esti insarcinata sau nu. Daca a fost greu de interpretat poti sa-l repeti dupa cateva zile sau sa faci un test de sarcina din sange (dozeaza beta hCG).

Comentariu

Procesare...
                        X