Buna seara. Va rog sa-mi raspundeti la o intrebare. Mama mea in virsta de 59 ani, este diabetica si dependenta de insulina de 2 ani, si tot de 2 ani a fost diagnosticata cu gastrita autoimuna, in urma disconfortului gastric si arsuri la stomac, In Noiembrie in urma unei gastroscopii i s-au depistat polipi gastrici, unul un pic mai mare, din care i s-a preluat analiza. concluzia este urmatoarea:
Concluzie:
136895 II: Aspectul histomorfologic și profilul imunohistochimic corespund unei tumori
neuroendocrine bine diferențiate (NET G2) cu localizare gastrică; invazie angio-limfatică
absentă (LV0); infiltrare tumorală perineurală nedecelată (Pn0). Cod ICD-O/WHO 8249/3
136895 I: Aspect histomorfologic compatibil cu diagnosticul de polip hiperplazic gastric.
Va rog sa-mi raspundeti cit este de grav si daca poate atepta pina facem traduceri la toate investigatiile pentru a merge la tratament si investigatii in Italia sau este o urgenta. Gastroscopia a fost facuta la inceput de Noiembrie, rezultatele a fost necesar de asteptat pina in prezent, sunt deja 2 luni? Multumesc.